Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 314

Alexandre Dumas összes DArtagnan története. I. köt. Ford.: Csatlós János, Jékely Zoltán, Rónay György. Szeged,2003,Szukits. A borító illusztrációja Boros Zoltán, Szikszai Gábor munkája. Kiadói kartonált papírkötés.
17535.

Alexandre Dumas összes D'Artagnan története. I. köt. Ford.: Csatlós János, Jékely Zoltán, Rónay György. Szeged,2003,Szukits. A borító illusztrációja Boros Zoltán, Szikszai Gábor munkája. Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött több ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet .V. köt.: Ferguson - Hermann. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, XVI+ 768 (kéthasábos számozás) p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos lapokkal, benne a szócikkekre vonatkozó számos újságcikk kivágással, a számos jegyzetlapból adódó deformált kötéssel.
17536.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., [1935], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 312 p. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval.
17537.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17538.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Föld Ottó: Bohémvilág. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1996., Magyar Filmiroda Rt. Kiadói papírkötés.
17539.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Ofella Sándor: Kék szivárvány... A népdal közösségformáló és leleknemesítő ereje. A szerzőm Ofella Sándor (1914-1997) által aláírt példány. Tápiószecső, 1988-1991, Tápiószecső Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17540.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Oravecz Imre: A chicagói magasvasút montrose-i állomásának rövid leírása. Egybegyűjtött versek. Bp., 1994, Helikon, 260 p. A borító Kemény György munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17541.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17542.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Universum. Találmányok, felfedezések, utazások, vadászkalandok, természetcsodák, hasznos tudnivalók; a természettudományok, a földrajz és az egészségtan köréből való olvasmányok. I-V. köt. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Dolgozataikkal közreműködtek: József főherceg és sokan mások. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas, helyenként kissé foltos, sérült borítókkal, helyenként kissé foltos, sérült vagy gyűrött lapokkal, laphiányok előfordulhatnak.
17543.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Karriérek sorozat 6 kötete: Híres zenészek; Nagy asszonyok élete; Híres felfedezők; Nagy katonák; Híres feltalálók; Nagy tudósok. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, helyenként kissé kopott, sérült, foltos borítókkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
17544.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szabó Magda 3 könyve: Freskó, (Második kiadás); A szemlélők, (Első kiadás). Bp., 1964-1973, Magvető. + Az őz. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó. Harmadik kiadás. A borító Szántó Piroska munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
17545.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bessenyei György: Tariménes utazása. Szatrikus állambölcseleti regény 1804. Kiadta a budapesti V. ker. m. kir. állami Berzsenyi Dániel Reálgimnázium ifjúsága. Sajtó alá rendezte az 1929-30. évi nyolcadik osztály. Bp., 1930, Athenaeum-ny., 438+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, a hátsó borító hiányzik. A 371. kézzel számozott példány.
17546.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft