Tuzson János: II. István. 1116-1131. (A korai magyar történelem egy ismeretlen fejezete.) Chicago, 1997., Atlantis - Centaur Publications. Kiadói papírkötés.
Font Márta: Árpád-házi királyok és a Rurikida fejedelmek. Szegedi Középkortörténeti Könyvtár 21. Szeged,2005., Szegedi Középkorász Műhely. Kiadói papírkötés.
Magyar szabadság. Bethlen Miklós önéletírása. II. Rákóczi Ferenc emlékezései és vallomásai. Széchenyi István 1848-as naplója. Bp., 1942, Officina. Kiadói félvászon-kötés, pótolt gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként foltos lapokkal, a Szalay-Berzeviczy család nemesi címeres ex librisével.
Huszár Pál: Történelmi háttérrel az egységes Európáért. Habsburg Ottó közéleti tevékenységéről. hn., én., Faa Produkt Kiadó. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Az 1918-19-es magyarországi forradalmak.Szerk.: M. Szabó Mária. Bp, 1978, a TIT Országos Központ Társadalomtudományi Osztályának kiadványa. Papírkötésben, kissé kopott és foltos állapotban. Megjelent 3000 példányban.
Gosztonyi Péter: Politikusok, katonák, események. Adalékok Magyarország és a kelet-európai népek legújabb történelméhez. München,(1989),Herp. Kiadói papírkötés.
Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját-kezű névbejegyzésével.