Verne Gyula: Utazás a Holdba; Utazás a Hold körül. I-II. rész (egy kötetben). Ford.: Zempléni P. Gyula. Verne Összegyűjtött Munkái VII. Bp., [1906], Eisler G. Második kiadás. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal, az első képtábla sérült, javított, a 125-140. oldalak kijárnak.
Verne Gyula: Az úszó város. Az ostrom-záron keresztül. Ford.: Zigány Árpád. Bp.,é.n.,Franklin, 214+1 p. Számos képpel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Fekete István 2 műve:
Fekete István: Hu. Bp., 1966, Móra. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival. Kiadói kemény-kötés, kiadói kopott, kissé sérült papír védőborítóban.;
Fekete István: Rózsakunyhó. Bp., 1973, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval.;
Fekete István: Ballagó idő. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.