Nyomtatványok

Tételek száma: 445

1828-1831 Debreczeni Magyar Kalendáriom Krisztus urunk születése utánn az 1828-dik (szökő) esztendőre/1831-dik közönséges esztendőre. Készült két magyar haza hasznára. Debreczenbenn,1827-1830.,Tóth Ferenc, 56 sztl. lev, 48 sztl. lev. Az 1828-es hiányzó borítóval, sérült, laza kötéssel, foltos, egy lap kijár, jegyzetekkel, bejegyzésekkel, szamárfülekkel, 3 lap hiányzik (H(ögyész) és P(utnok) között). Az 1831-es borítója sérült, hiányos, foltos, bejegyzésekkel, szamárfülekkel, néhány lapszélen a szöveget nem érintő kis szakadással, a felső, gerinc felé eső részén, szöveget nem érintő lyukkal.   Az első, 1828-as kalendárium szerkesztője még Fazekas Mihály (1766-1828) volt, aki 1819-ben indította el és halálig szerkesztette azt.
14432.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Kaposmérei Mérey Sándor (1779-1848) író-drámafordító, főispán, királyi személynök, valóságos belső titkos tanácsos, aranysarkantyús vitéz és kamarás beiktatására készült üdvözlő vers. Pest, 1832. Beimel József + 1836 helytartótanácsi leirat saját kezű aláírásával
14433.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
1857 Igazolási jegy Perczel Jenő részére 30kr CM illetékbélyeggel
14434.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1867 Arany és ezüst szereknek jelzésére szolgáló bélyegek leábrázolása
14435.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
1868 Pest megye hirdetmény a rögtönbíráskodás bevezetése tárgyában 42x60 cm. Sérült.
14436.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1873 Természettudományi közlöny folyóirat 6 db száma.
14437.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
cca. 1880 15db történelmi portré, fénynyomat (Rubens, Angelika Kauffmann, Mendelssohn, Byron stb) néhány sérült állapotban, lapméret: 36x27cm
14438.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
cca 1883-1980 metszetek, nyomatok, grafikák, össz. 18 db. klf. alkotók és méretek.
14439.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
cca 1890 Párizs képes füzet 31 képpel sérült bőr kötésben. 24x15 cm
14440.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
cca 1890 50 picturesque photographic views of Brisbane. Nagy méretű névre szóló füzet, sérült. 46x20 cm
14441.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1894 Kossuth Lajos (1802-1894) haláláról hírt adó újságkivágások gyűjteménye, Pesti Hírlap 1894. márc. 19.,20.,21.,22., 23., 25., 26.,28., 27., 31., április 1., 2., 3.,4. Nem teljesek, csak Kossuthra vonatkozó töredék számok. Sérültek, foltosak. + Harsányi Ödön: Isten veled Kossuth Lajos c. gyászversike, sérült, megviselt állapotban.
14442.

1894 Kossuth Lajos (1802-1894) haláláról hírt adó újságkivágások gyűjteménye, Pesti Hírlap 1894. márc. 19.,20.,21.,22., 23., 25., 26.,28., 27., 31., április 1., 2., 3.,4. Nem teljesek, csak Kossuthra vonatkozó töredék számok. Sérültek, foltosak. + Harsányi Ödön: "Isten veled Kossuth Lajos" c. gyászversike, sérült, megviselt állapotban.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1895 Sakkfeladványok az 1890-es évekből. Újságkivágások korabeli feliratozással, füzetben.
14443.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft