Könyvek: Vallás

Tételek száma: 51

Die Heilige Schrift des Alten und Neuen Testamentes. I-II. köt. Aus der Vulgata übersetzt von Dr. Joseph Franz von Allioli. Pracht-Ausgabe mit zweihundert und dreissig Bildern von Gustav Doré. Stuttgart, én., Eduard Hallberger,9 sztl. lev. + 834 (kéthasábos számozás) p. ; 10 szt. lev+XVI+835-1252 (kéthasábos számozás) +356 (kéthasábos számozás) p. Német nyelvű biblia, Gustav Doré mára már legendássá vált illusztrációival. Kiadói dúsan aranyozott félbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, restaurált kötéssel és gerinccel, valamint néhány restaurált lappal, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, az I. kötet tartalomjegyzékében említett bevezetés [Einleitung, I-XVI p.] hiányzik, és a II. kötetben szerepel bevezetés, de annak a tartalomjegyzéke nem említi, a táblákat védő hártyapapírok hiányoznak, 43x33x6 cm, és 43x33x5,5 cm
17207.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Nádudvari Péter: Néhai tiszteletes tudós férjfiunak, - - uramnak ... nyoltzvan-négy predikatzioi...Mellyekben, Az Igaz Keresztyén Vallásnak Szent Iráson épült Fundamentomos Ágazati bövön és világoson ki-beszélltetnek: És a mellyeket méltoságos grof, bethleni Bethlen Kata ur-aszszonynak, Isten Ditsőségének Szeretetivel buzgó Akaratjára, és Kegyes Költségével, nagy részént az Idvezűlt Auctornak maga Irásiból egybe-szedegetvén, és egynéhány hijánosságiból, néhol egész Prédikátziókkal-is ki-toldozván, Világ eleibe botsátott Szathmári Pap Sigmond... Kolosvaratt, 1741. Szathmari Pap Sandor, 12 sztl. lev. +746 p.+12 sztl. lev. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákról a papír elvált, érdekes ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzőkkel.
17208.

Nádudvari Péter: Néhai tiszteletes tudós férjfiunak, - - uramnak ... nyoltzvan-négy predikatzioi...Mellyekben, Az Igaz Keresztyén Vallásnak Szent Iráson épült Fundamentomos Ágazati bövön és világoson ki-beszélltetnek: És a' mellyeket méltoságos grof, bethleni Bethlen Kata ur-aszszonynak, Isten Ditsőségének Szeretetivel buzgó Akaratjára, és Kegyes Költségével, nagy részént az Idvezűlt Auctornak maga Irásiból egybe-szedegetvén, és egynéhány hijánosságiból, néhol egész Prédikátziókkal-is ki-toldozván, Világ eleibe botsátott Szathmári Pap 'Sigmond... Kolosvaratt, 1741. Szathmari Pap Sandor, 12 sztl. lev. +746 p.+12 sztl. lev. Korabeli bordázott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákról a papír elvált, érdekes ajándékozási sorokkal, intézményi bélyegzőkkel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17209.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szent Biblia, azaz istennek Ó és Új Testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által. Kőszeg, 1840., Reichárd Károly, 1024+344 p. Átkötött aranyozott modern műbőr-kötés, a címlap és az utána következő lap restaurált, az utolsó két lap kissé sérült, néhány lapon gyűrődés, kis szakadás, valamint benne foltos lapokkal is.
17210.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krestanská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Bp., 1908., Hornyánszky, 1 t+ VIII+1348 (kéthasábos számozás)+236+2 p. Szlovák nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, hiányos réz kapcsokkkal, szakadt címlappal és címképpel, possessori bejegyzésekkel.
17211.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum: Pjsně Duchownj, staré y nowé, kterychz cyrkew krest'anská pri wyrocnjch slawnostech a památkách ... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Bp., 1908., Hornyánszky, 1 t+ VIII+1348 (kéthasábos számozás)+236+2 p. Szlovák nyelven. Korabeli aranyozott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, hiányos réz kapcsokkkal, szakadt címlappal és címképpel, possessori bejegyzésekkel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Breviarium Romanum. I-IV. Pars Hiemalis, Pars Verna, Pars Aestiva, Pars Autumnalis. Ratisbonae, 1929, Friderici Pustet. Latiny nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötések, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval.   Két kötetben (Verna, Aestiva), Schütz Antal (1880-1953) piarista szerzetes, a XX. század legjelesebb magyar teológusának possessori névbejegyzéseivel.
17212.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
1933-1944 Evangélikus Élet nagyrészt teljes évfolyamai, de közte 1 szám hiányos és egy félévfolyam is, összesen 9 félvászon-kötésben: 1933 (I. évf. 1-49. sz., 1933. jan. 29-dec. 31.,) 1934 (II. évf. 1-52. sz.), 1935 (III. évf. 1-52. sz.), 1937 V. évf. 1-51. sz., az 52. sz. hiányzik), 1938 (VI. évf. 1-52. sz.), 1941 (IX. évf. 1-52. sz., a hátsó kötéstábla és az utolsó két szám sérült, lyukas.), 1942 (X. évf. 1-52 sz., címlapok, és borítók nélkül), 1943 (XI. évf. 1-52. sz.), 1944 (XII. évf. 1-9,11-26,28,29,31. számok)
17213.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1935-1940 Harangszó. Országos evangélikus néplap. Az Országos Luther Szövetség hivatalos lapjának 5 évfolyama, 4 kötetben: 1935. (XXVI. évf. 1-52. sz.), 1937. (XXVIII. évf. 1-52 sz.), 1938 (XXIX. évf. 1-52 sz.), 1939 (XXX. évf. 1-52 sz.), az utóbbihoz hozzákötve: 1940 (XXXI. évf. 1-52 sz.) Kissé kopott félvászon-kötésekben.
17214.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
1910-1911 Evangélikus Őrálló. Egyházi és társadalmi hetilap. Szerk.: Geduly Henrik. VI. évf. 1-52 sz., teljes évfolyam, valamint VII. évf. 1-52 sz., teljes évfolyam. Kissé kopott félvászon-kötésekben.
17215.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
1942-1943 Magyar Protestánsok Lapja. XVI. évf. 1-12 sz, teljes évfolyam; XVII. évf. 1-12 sz, teljes évfolyam, hozzákötve: Élővíz. I. évf. 1., 3., 5.,6.,7., 8.,9. számok. Félvászon-kötésekben.
17216.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Martin von Cochem: Der mittlere goldene Himmel-Schlüssel, oder sehr kräftiges, nützliches und trostreiches Gebetbuch, ... Bp., 1899., Rózsa Kálmán és neje. Német nyelven. Fekete-fehér metszetekkel illusztrált. Kopott egészbőr-kötésben, hiányos fém kapcsokkal, az elülső két lapon kézzel rajzolt egyházi témájú rajzzal és írással, az utolsó hozzákötött lapokon (85 p) német nyelvű egyházi témájú írással.
17217.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Révay József: Zarándokút a szenthelyekre. Bp., 1933, Franklin. Díszes, aranyozott vászonkötésben, kis kopással a gerincen
17218.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft