Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 33

Egyedy Balázs Dénes: Rongyosok. Bp., [1939], Szittya, 208. Kiss Antal felvételeivel, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült, javított borítóval és gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
16535.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
A Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémai és a testvérintézetek összefoglalt története (1830-1945) I. kötet. Írta és összeállította Rada Tibor. A kiadó vezetője, vitéz Bánkúty Géza által DEDIKÁLT példány. Bp.-Calgary, 1998-2001, vitéz Bánkuty Géza-Gálos-Nyomdász Kft, 810+1199 p.Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói, aranyozott zöld nylkötésben, foltos hátsó borítóval.
16536.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Babucs Zoltán, Bús János, Illésfalvi Péter, Maruzs Roland: ...Állták Tordánál a csatát fejtetőig vérben... Emlékkönyv a Tordai csata 60. évfordulója alkalmából. Torda, 2004, Tordai Honvéd Hagyományőrző Bizottság. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Babucs Zoltán (1974- ) hadtörténész-muzeológus, a könyv egyik szerzője által Hoffmann Roland m. kir. főhadnagy részére DEDIKÁLT példány.
16537.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bognár Zalán: Magyarok hadifogságban Magyarországon. Hadifogoly-gyűjtőtáborok Magyarországon. 1944-1945. Bp., 2010., Argumentum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a lapéleken kis foltokkal.
16538.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dombrády Loránd: Szombathelyi Ferenc vezérezredes.  Hadtörténeti Intézet és Minisztérium Könyvtára. Bp., 2012., Argumentum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16539.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dombrády Loránd: Werth Henrik, akiről nem beszélünk. Hadtörténeti Intézet és Minisztérium Könyvtára. Bp., 2005., Argumentum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16540.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
A Nagy Háború írásban és képben I-VII. kötet, teljes. Első rész: Északon és délen I-IV. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon-kötésben. Erősen sérült, megviselt állapotban minden kötet.
16541.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Haditechnika Fiataloknak 21 kötete. Bp., 1972-1987, Zrínyi. Kiadói papírkötések. + Kováts-Nagy: Korszerű lövészfegyverek. Bp., 1969., Zrinyi. Kiadói papírkötés. + Lőrincz István: Korszerű haditechnika. Bp., 1968., Zrinyi. Kiadói papírkötés.
16542.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vöröss József: Tereptan, terepábrázolás, térképhasználat, terepfelmérés. Budapest, 1943, M. Kir. Honvéd Térkép. Intézet. 14 db melléklettel. Kissé kopott félvászon kötésben. Hozzá tartozó szemüveggel
16543.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Markó, Árpád: Ungarisches Soldatentum. 895-1914. Bp.-Leipzig,[1942], Danubia, 414 p.+22 t. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban
16544.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
vitéz Náray Antal-vitéz Berkó István: Légitámadás! Bp., é.n., A Kir. M. Egyetemi nyomda. Nagyon gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
16545.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Temesváry Ferenc: Művészi fegyverek. Sárvár, 1971., Sárvári Városi Tanács VB. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
16546.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft