Malonyay Dezső (szerk.): A magyar nép művészete III. kötet. A balatonvidéki magyar pásztornép művészete. Számos szakértő és művész közreműködésével írta - -. Bp., 1911, Franklin. Rendkívül gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval