Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 71

cca 1920-1940 2 db füzet számos igényes, színezett ceruzarajzzal (magyar népviseletek, népi motívumok), jelzés nélkül, 17,5x12 cm méretben
13337.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1920-40 Kurländer István (?-?), működött a XX. sz. első felében: Illáncsai Davidov S (Szvetozár?) nemesi címere. Tempera, karton. Jelzett a hátoldalán. Kissé sérült. 50x40 cm. Az Illáncsai előnévvel a nemességet 1900. szept. 12. D. Szvetozár ezredes kapta
13338.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13339.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
1921 Hadparancs. Horthy Miklós kormányzó hirdetménye IV. Károly visszatérési kísérlete napján. Szakadással. 41,5x55,5 cm
13340.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
19
1922 Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület nemzeti, irredenta ereklyéje, Magyarország valamennyi vármegyéjének földjéből származó földet tartalmazó emlék ércbulla, díszes emléklapon. Korabeli, kissé sérült üvegezett fa keretben, máskülönben jó állapotban. 20x13 cm
13341.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1922 Balatonfüredről írt levél, beszámoló az id. és ifj. József főhercegnek látogatásáról gróf Széchenyi Emil bálján, megemlítve a sok gazdag zsidót a helyiségben, stb.
13342.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9
cca 1930 2 db iskolai latin szótárfüzet, bejegyzésekkel, az egyik irredenta borítóval
13343.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
cca 1930 Margit Grossmann mit Ihre Katzen, /és macskái. Mutatványos, artista szerződése és fotók az előadásról
13344.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1931 Justice for Hungary óceánrepülőket ábrázoló képeslap a két pilóta: Endresz György és Magyar Sándor, valamint a repülőgépet és az utat finanszírozó Szalay Emil autográf aláírásával, üvegezett képkeretben. 16x12 cm
13345.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1934 Rohringer Sándor (1868, Kassa-1945, Budapest) vízépítő mérnök, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia később rendes tagja részére kiállított egyedi, festett emléklap, végén irredenta szöveggel. A Hungária Magyar Technikusok Egyesületének Vezérsége és Törzse által adományozva, az egyesület címerével díszített és 38 autográf aláírással, többek közt Tompos Ernő (1907-1989) soproni építész, heraldikus és Goszleth Lajos (1906-1963) építész aláírásaival. Az emléklap Börtsök László (?-?) grafikus munkája. Tempera, tus, papír. Jelezve jobbra lent. Foltos. Lapszéli sérülésekkel. 47x59,5 cm.
13346.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1934-1941 Kassai pedagógus (Sziklay Ferenc) levelei fiához, benne a visszacsatolás eseményéről írt rész
13347.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
13
1934-1961 4 db kitüntetéskártya és jutalomlap, közte kettő kézzel illusztált
13348.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft