Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 225

Murádin Jenő: Székelyföldi ösztöndíjasok 1941-1943. Csíkszereda, 2012, Csíkszereda Kiadóhivatal. Többek közt Hincz Gyula, Klie Zoltán, Mágori Varga Béla, Duray Tibor képeivel illusztrált. Helyenként néhány lap kissé foltos. Kiadói kartonált papírkötés.
16775.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Kántor Lajos, Székely Sebestyén György (szerk.): Közösség és művészet - A Korunk Galéria története 1973-1986. Kolozsvár, 2008, Korunk - Komp Press. 280 p. Magyar nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Nagy Oszkár, Ziffer Sándor, Páll Lajos, Jovián Görgy műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Az egyik szerkesztő, Kántor Lajos (1937-2017) Széchenyi-díjas erdélyi magyar irodalomtörténész által Sümegi György művészettörténésznek dedikált. Kiadói kartonált papírkötés, néhány kevés oldalon ceruzás aláhúzásokkal.
16776.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15
Pusztai László: Magyar öntöttvasművesség. Bp, 1978, Műszaki Könyvkiadó. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, jó állapotban, kissé sérült kiadó papír védőborítóban. + Ács Piroska, Szilágyi András: Művészet és Mesterség. Fémművesség. Bp., 1989, Múzsák Közművelődési Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
16777.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Puha Ferenc: Úton. Érd, (2017), Rózsa-ny. Puha Ferenc műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, pár lapon ceruzás aláhúzással.  A művész, Puha Ferenc (1951-) festőművész által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró és felesége részére DEDIKÁLT példány.
16778.

Kikiáltási ár:
800 Ft
16779.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Matthew Wells / Hugh Pearman: 30 Brücken. München, 2002. Egészvászon kötés, papír védőborítóval
16780.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
József Antall - Lajos Huszár: Medicina in Nummis - from the Numismatic Collection of the Semmelweis Museum for the History of Medicine, Medicina Kiadó, Budapest 1979, angol és német nyelven,
16781.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Schrammel Imre: Belső tárlat. Bp, 1994, Kráter. 172 p. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötésben.
16782.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dr. Fabényi Júlia, Bali János, Készman József, Peternák Miklós: #Bartók. Bp., 2017, Ludwig. 209 p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel, reprodukciókkal, többe közt Lakner László, Maurer Dóra, Vera Molnár, Pinczehelyi Sándor gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos.
16783.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
3 db román nyelvű képzőművészeti könyv: Viorica Guy Marica: Van Gogh. Bukarest, 1976, Editura Meridiane. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval, sérült karton tokban. + Picasso. Bukarest, 1974, Editura Meridiane. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, sérült karton tokban. + Utrillo. Bukarest, 1973, Editura Meridiane. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, sérült karton tokban.
16784.

Kikiáltási ár:
700 Ft
1,89
2,06
Major Máté-Csemegi József: Román építészet. A feudális társadalmak építészete Elő rész II. kötet. Összeáll.: Sódor Lajos Tompos Erzsébet közreműködésével. Walla Gézáné rajzaival. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar jegyzet. Bp., 1955., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. Kiadói papírkötés, Tiszteletpéldány bélyegzéssel. Megjelent 136 példányban.
16785.

Major Máté-Csemegi József: Román építészet. A feudális társadalmak építészete Elő rész II. kötet. Összeáll.: Sódor Lajos Tompos Erzsébet közreműködésével. Walla Gézáné rajzaival. Építőipari és Közlekedési Műszaki Egyetem Építészmérnöki Kar jegyzet. Bp., 1955., Felsőoktatási Jegyzetellátó Vállalat. Kiadói papírkötés, "Tiszteletpéldány" bélyegzéssel. Megjelent 136 példányban.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Körner, Éva: Gyula Derkovits. Bp., 1978, Corvina. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval
16786.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft