cca 1840 Dunai látkép acélmetszet
Donaulandschaft. J. Richter Ignaz Raffalt után
Triest, V. der Kunstl. Anstalt des Österreichischen Lloyd, 1856 20x14 cm Szakadással
cca 1800 4 db régi metszet, papír, feltehetően illusztrációk Michel Eyquem de Montaigne Gedanken und Meinungen über allerley Gegenstände c. könyvéből. Részben foltos, körbevágva. 3 db papírra v. vékony kartonra kasírozva. 12,5x7 és 13x8 cm közötti méretben.
Canaletto festménye után, metszette Fischer L.H.: Schlosshof (Schloss Hof), cs. kir. nyaraló a magyar határon, 1870-1900 körül. Acélmetszet, papír, jelzett a metszeten, lap széle foltos. Üvegezett, kopott fa keretben. 21x42 cm
cca 1840 Mayer Vendégfogadója a Vadászkürthez" - Kőnyomatos reklámlap üvegezett keretben.
Középen a hotel litografált látképével, Mayer's Gasthof - Mayer Vendég Fogadoja", ,,Hotel Mayer - Albergo Mayer, Pesth, Kleinbruckgasse zum Jägerhorn" felirattal. A látkép mérete 14,5 x 11,7 cm. A lapméret 21 x 17,7 cm, hátoldalán négy nyelvű reklám szöveg
Weinmann, Márk (Weinmann, Markus) (1740 k.-1810 k., pozsonyi rézmetsző): Hervey Jakab (Jamews Hervey, (1713-1758) portréja. Rézmetszet, papír. Jelzett a metszeten. Lap alján apró szakadással. 12x7 cm
1826. Orsova, Bánát. Litográfia. Weg nach Alt-Orsova. Bannat.". Adolph Kunike: Zwey hundert vier und sechszig Donau-Ansichten. c. könyvéből. 35x25 cm Üvegezett keretben
cca 1750 után Des Durchlauchtigst Herzoglichen Lothringischen Hauses Stamm-Tafel, wie solches in Röm. Kays. Maj. Francisco I. glorreichest blühet,... Augsburg, Matthäus Steutter, színezett rézmetszet, német nyelven, a Lotharingiai-ház családfája I. Ferenc (1708-1765) német-római császárig, Mária Terézia (1717-1780) magyar és cseh királynő férjéig, két helyen restaurációval, szakadásokkal, hajtásnyomokkal, a sarkain kis lyukakkal, az egyik sarkán kis hiánnyal, utólagos név bejegyzésekkel a felső, eredetileg üres mezőkben (Maria Josepha (1751), Maria Charlotta Ludovica (1752), Ferdinandus Carolus (1754)), a hátoldalon bejegyzéssel, metszet: 55,5x47,5 cm, teljes: 64x54 cm /
cca after1750 Des Durchlauchtigst Herzoglichen Lothringischen Hauses Stamm-Tafel, wie solches in Röm. Kays. Maj. Francisco I. glorreichest blühet,... Augsburg, Matthäus Steutter, coloured copper engraving, in German language, with late notice on the upper fireld (Maria Josepha (1751), Maria Charlotta Ludovica (1752), Ferdinandus Carolus (1754)), with notices on the back, repaired, damaged, signs of folds, with little holes on the corners, little lack on one corner, 55,5x47,5 cm, full : 64x54 cm
cca 1850 Magyar zenekar Bécsben - die Lóczer ungarische National Musik Gesellschaft unter der Leitung des H. Kovács Josi in einer ihrer Produktionen auf dem k.k. priv. Theater in der Josephstadt. Színezett rézmetszet. Üvegezett keretben. 18x24 cm
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.