Guerrieri Murano 1937: Boroskancsó hattyú motívummal. Kézzel festett kerámia, jelzett, koszos, kopásnyomokkal. m:26cm
Giulio Guerrieri 1930-ban megalapítja a "Guerrieri Ceramics Murano" manufaktúrát, Murano szigetén. 1934-ben testvére Archimedes dekoratőr, hívta fel a figyelmét, hogy díszesebb kerámiát gyártson. Modern és hagyományos stílusban készült háztartási edényeket, bútor betéteket, díszpaneleket, rusztikus kerámiákat és ókori másolatokat gyártanak. 1937-ben Julius és Archimedes nevet kapja a manufaktúra. A háborús események nagyban lelassították a termelést. 1964-ben a gyárat bezárják.
Ifj K. Sné jelzéssel: Díszkorsó. Kézzel festett fekete kerámia. Oldalán körben felirat: Pedagóguskórusok, találkozója, 1983, Debrecen.
A nádudvari fazekasság története is a hódoltság idejére vezethető vissza, egészen az 1930-es évekig a mindennapi élethez tartozó edényeket készítettek, majd emberek igényei megváltoztak és egyre jobban érdekelte őket a látvány. Ma már, hogy modern háztartások szerves részévé válhasson, az ősi forma kincseket kellett átalakítani. Ebben úttörő szerepet vállaltak a nádudvari fazekasok.