Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 47

Sopron vármegye története Zsigmond uralkodásának első felében, 1382-1411, szakvizsgálati házidolgozat, írta: Hajdú István Lukács bencés tanárjelölt, Pannonhalma. Kézirat, 182 p. Sérült füzetben, részben egérrágta lapokkal.
12586.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1697 Levél Paar Károly Józsefnek, az osztrák örökös tartományok főpostamesterének Franz Martin von Clar budai postamestertől. Clar a levélben Paar közbenjárását kéri a közte és a budai püspök közötti házvásárlási vita elintézésében. Nyolc német nyelven beírt oldal. / 1697 Letter from the postmaster of Buda Franz Martin von Clar to duke Carl Joseph von Paar with a reqest for intervention of Paar in a debated house-contract between Clar and the bishop of Buda. 8 pages in German. Nagyra
12587.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
1836 Méhes Sámuel (1785-1852) kolozsvári tanár, nyomda- és laptulajdonos, író, szerkesztő, bölcseleti doktornak írt hivatalos levél latin nyelven, papírfelzetes udvari viaszpecséttel
12588.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1864 Gyöngyös, jövendöléseket tartalmazó kézírásos füzet
12589.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
cca 1880-1900 Természettani jegyzetfüzet, kézzel írt oldalakkal, szövegközti rajzokkal. Kopott félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal, 141 p.
12590.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1888 giczi, acsa- és ablancskürthi Ghyczy Kálmán (1808-1888) konzervatív, főrendiházi politikus, egykori pénzügyminiszter (1874-1875) halálozási értesítője, szakadt, hajtott.
12591.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1889 Esterházy Miklós (1869-1920) autográf levele Strassburgi jogi tanulmányi helyszínéről ismeretlennek, benne üdvözletét küldve Széchenyi Miklósnak. 4 beírt oldal
12592.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1893 Vikár Béla (1859-1943) etnográfus, műfordító, eszperantista autográf levele
12593.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
18
1898-1916 özv. Wlassich Antalné Berzseny Máriának, id Wlassics Gyula (1852-1937) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter (1895-1903) édesanyjának írt 2 db képeslap, az egyik rokonoktól. Kálmán és Attila aláírással, valamint 1898 id. Wlassics Gyula saját kézzel írt levele édesanyja részére (Marie von Wlassics), saját kezű aláírásával. + 6 db egyéb családi levél
12594.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1905 Bp., Graenzenstein Béla (1847-1913) országgyűlési képviselő, bánya- és kohómérnök, valóságos belső titkos tanácsos, államtitkárnak tíz évi államtitkári működése alkalmából adományozott album, benne a pénzügyminisztérium tisztikarának aláírásával (Báró Andreánszky István, Wenzel Gusztáv, dr. Exner Kornél, báró Perényi Péter, Gerlóczy Gyula, stb.), kézzel írt és illusztrált album, dombornyomott bőr kötésben, aranyozott lapszélek, kötésen sérülésekkel, egyébként jó állapotban
12595.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
297,30
323,53
cca 1910 2 Heller Bernátnak szóló levelezőlap egyik Frankel szegedi rabbitól másik Hornyánszky Viktortól
12596.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1910 Hódmezővásárhelyi ref. főgimnázium iskolai füzete, Posztós Sándor könyv- és papírkereskedő
12597.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft