Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 176

Dr. Tulogdy János: Erdély kis turistakalauza. A Magyar Turista Élet Kiadványai 2. szám. Bp., Eggenberger. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15012.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Dr. Kováts József: Szentes közgazdasága. A Szegedi Kereskedelmi és Iparkamara közgazdasági irodalmi pályázatán kitüntetett pályamunka. Szeged, 1927, Szentes város közönsége-Szegedi Kereskedelmi és Iparkamara (Délmagyarország Hírlap- és Nyomdavállalat Rt.), 54+1 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval.
15013.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bernula Mihály: Ambrózfalva gazdasági és politikai fejlődése. 1844-1969. H.n., é.n., (Szegedi Nyomda Hódmezővásárhelyi Üzeme), 93 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
15014.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Erdész Sándor: Fejfaírók a szatmári Erdőháton. Különelnyomat. Bp., 1968., Akadémiai-ny., 201-224 p. Papírkötés.   A szerző, Erdész Sándor (1929-2006) néprajzos, nyírségi mesegyűjtő, múzeumigazgató által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15015.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
16
Bodor Antal: Budapest hatása a környékbeli földárak és művelési ágak alakulásra. Statisztikai Közlemények 64. kötet 4. szám. Bp.,(1934), Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Nagyméretű kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
15016.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Piackutatási munkálatok II-III. köt. Statisztikai Közlemények 84. köt. 3. sz., 92. köt. 1. sz. Bp.,(1938-1940), Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Térképekkel, grafikonokkal gazdagon illusztrált. Benne Budapesti vonatkozásokkal is. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a II. kötet borítója részben elvált a könyvtesttől, a borítókon kis szakadásokkal.
15017.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Illyefalvi I. Lajos: A közoktatásügy Budapesten a világháborút megelőző években. Statisztikai Közlemények 71. kötet 3. szám. Bp.,(1933), Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a címlap kijár.;   Török István: A budapesti részvénytársaságok pénzügyi viszonyainak alakulása. Statisztikai Közlemények 62. kötet 3. szám. Bp.,(1930), Székesfőváros Statisztikai Hivatala. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, szakadt címlappal.
15018.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bácskai Vera, Gyáni Gábor, Kubinyi András: Budapest története a kezdetektől 1945-ig. Várostörténeti tanulmányok. Bp., 2000, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés.
15019.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9
Thirring Gusztáv: Budapest környéke. Gyakorlati kalauz kirándulók, turisták és a természet kedvelői részére. Bp., 1900, Magyar Turista Egyesület Budapesti Osztálya. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kopott, foltos egészvászon-kötés, az utolsó 7 lap kijár, possessori bejegyzésekkel.
15020.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Budapest tájékoztató kézikönyve. Székesfővárosi kalauz és emlékkönyv az ezredéves kiállítás alkalmára. Szerk.: Janszky Adolf. Bp., 1896, Franklin, III+203 p. Második kiadás. Korabeli reklámokkal. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, az elülső szennylap (II/III) sérült, hiányos, laza fűzéssel, lapszéli gyűrődésekkel, firkákkal.
15021.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15
1907 Türk Frigyes: Egri útmutató. Az 1907-iki Országos Dalünnep alkalmára. Eger, 1907, Érseki Lyceumi Sajtó-ny., 96+40 (reklámok, vonat menetrend) p.+1 (Fekete-fehér fotó) r. Kiadói foltos papírkötésben, kissé szakadt, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy kivételével hiányzó illusztrációkkal és hiányzó térképpel.
15022.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Edward Shackleton: Eszkimók, fókák, jéghegyek. Egy sarkutazó naplója. Bp., én., Singer és Wolfner. 7 kétoldalas fekete-fehér képtáblával. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, egy hiányzó képtáblával, a gerincen kis sérüléssel.
15023.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft