Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 176

[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kijáró címképpel, elülső szennylappal és elülső előzéklappal, volt könyvtári példány, egy lap ketté szakadt, egy lap lyukas.
15108.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,62
1,76
15109.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15110.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934],Franklin, 1 t.+ 220+1 p.+28 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t.+2 (térképek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15111.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Forbáth László (1901-?): A megújhodott Mongolia. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.],Franklin, 239 p.+32 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15112.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
11
Budapest műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Genthon István, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai Kiadó, 880 p.+XIV (színes képtáblák) t.+10 (kihajtható táblák) t.; 735+1 p+4 t. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói illusztrált papír védőborítókban, az I. kötet papírborítója szakadozott, a II. kötet papírborítója kopott, foltos, a II. kötet mellékletei hiányosak, az egyik tábla sérült, hiányos, a II. kötetben számos lapon ceruzás jelöléssel, áthúzással. Megjelent 8000 (I. köt.) és 3200 (II. köt.) példányban.
15500.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Pest megye műemlékei II. kötet. Írták Aggyházy Mária, Bán Attila et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó, 602+1 p. + 5 (kihajtható táblák) t. Rendkívül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.
15501.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15502.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15503.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Dr. Pápa Miklós - Dr. Dénes György: Budai-hegység útikalauz. Bp., 1982, Sport. Kiadói műbőr-kötés, térkép melléklettel.
15504.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
15505.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Kós Károly: Erdély. Bp.,1988,Szépirodalmi Könyvkiadó. Egészoldalas illusztrációkkal. Reprint. Kiadói egészvászon-kötés.
15506.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft