Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 282

17312.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kolligátum 10 műből:   Czakó Zsigmond: Végrendelet. Dráma öt felvonásban. Győr, én.,Gross Gusztáv, 88 p.;  Obernyik Károly: Örökség. Dráma öt felvonásban. Győr, é.n.,Gross Gusztáv, 82 p.  Katona József: Bánk bán. Beöthy Zsolt bevezetésével. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 108 p.;  Szigligeti Ede: Liliomfi. Eredeti vígjáték, népdalokkal, zenével. Három felvonásban. Bp., 1875., Franklin, 87 p.;   Hugo Károly: Bankár és báró. Szomorujáték három felvonásban. Bp., 1898., Franklin, 108 p.;   1857 Játékszini emlékkönyv 1857-re. A színművészet barátinak ajánlja Csiki György sugó. Győr, (1856.), Saurvein Géza, 32 p.;  1863 Szinházi zsebkönyv. 1863. Győr város lelkes honfiai és leányainak uj évi emlékül ajánlja a sugó. Győr, 1862., Saurvein Géza, 15 p.;  1863 Szinházi zsebkönyv. 1863. Füzér 1863-ra. A magyar színészet lelkes pártfogóinak ajánlva Nagy Sándor színtársulati sugó által. Győr, én., Saurvein Géza, 16 p.;  1863 Szinházi emlék-könyv, a szinművészet lelkes pártfogóinak ajálva. 1863. Győr, é.n., Saurvein Géza, 8 p.;  Színházi emlék-könyv. 1864. October, november, december. Győrött működő Dráguss Károly igazgatása alatti szintársulat működése emlékül ajánlja Kárpáti Jenő sugó. Győr, 1864., Saurvein Géza, 15 p.;  Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben.
17313.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kurzweil, Ray: A szingularitás küszöbén. Amikor az emberiség meghaladja a biológiát. Bp., 2013, Ad Astra, 944 p. Kiadói kartonált papírkötés.
17314.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Flauvert, Gustave: Érzelmek iskolája. Ford.: Gyergyai Albert. Nagy Írók - Nagy Írások harmadik sorozat V. köt. Bp., 1925, Genius (Világosság-ny.), XXIII+550 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A Világosság könyvnyomda rt. összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1925 decemberében. Ebből az első 150 példány merített papíron készült,1-10-ig amatőr könyvgyűjtők részére bőrkötésben, a 11-150. számú példányokat fénylemezkötésben hozta forgalomba a kiadó. Számozott (111./1500) példány.
17315.

Flauvert, Gustave: Érzelmek iskolája. Ford.: Gyergyai Albert. Nagy Írók - Nagy Írások harmadik sorozat V. köt. Bp., 1925, Genius (Világosság-ny.), XXIII+550 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. "A Világosság könyvnyomda rt. összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1925 decemberében. Ebből az első 150 példány merített papíron készült,1-10-ig amatőr könyvgyűjtők részére bőrkötésben, a 11-150. számú példányokat fénylemezkötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (111./1500) példány.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Flauvert, Gustave: Bouvard és Pécuchet. Ford.: Tóth Árpád. Nagy Írók - Nagy Írások első sorozat X. köt. Bp., 1921, Genius (Weiss L. és F.-ny.), XVI+359+2 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 januárjában. Ebből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-től 300-ig számú példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó. Számozott (93./1500) példány.
17316.

Flauvert, Gustave: Bouvard és Pécuchet. Ford.: Tóth Árpád. Nagy Írók - Nagy Írások első sorozat X. köt. Bp., 1921, Genius (Weiss L. és F.-ny.), XVI+359+2 p. Kiadói fatáblás fénylemez-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel. "Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 januárjában. Ebből az első 300 példány merített papíron készült, I-L-ig amatőr könyvgyűjtők részére Végh Gusztáv tervei szerint egész pergament kötésben, az 51-től 300-ig számú példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (93./1500) példány.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Jókai Mór: Lélekidomár. I-II. köt. Jókai Mór összes művei. Nemzeti Díszkiadás. LXXVII. köt. Bp., 1897., Révai. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17317.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
20
Verne Gyula: Tizenötéves kapitány. Regény. Ford.: Szász Károly Bp., 1923., Franklin. Hetedik kiadás. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kopott illusztrált félvászon-kötés.
17318.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Verne Gyula: Hódító Robur. Negyedik kiadás. Bp., é.n. Franklin. Laza egészvászon kötésben, kijáró előzléklappal
17319.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Verne Gyula: Dardentor Clovis. Ford.: Gaal Mózes. Bp., én., Franklin. Egészoldalas illusztrációkkal. Javított gerincű illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított címlappal,
17320.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Verne Gyula: Antifer mester. Bp., é.n. Franklin. Kiadói egészvászon kötésben
17321.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Leni Riefenstahl: Emlékeim 1902-1945. Bp., 2003. Nagy Világ. Kiadói papírkötésben. Jó állapotban.
17322.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Arany János összes munkái. I-VIII. köt. I. köt.: Kisebb költemények. II. köt.: Elbeszélő költemények. I. köt. (Toldi, Toldi szerelme. Toldi estéje.) III. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt. IV. köt.: Elbeszélő (III. köt.) és elegyes költemények. V. köt.: Prózai dolgozatok. VI. köt.: Drámai fordítások. I. köt.: Shakspere színműveiből. VII. köt.: Drámai fordítások. II. köt.: Aristophnes vígjátékai. I. köt. VIII. köt.: Drámai fordítások. III. köt.: Aristophnes vígjátékai. II. köt. Bp., 1883-1885, Ráth Mór. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a gerincen piros és fekete címkékkel, rajtuk aranyozott felirattal, arany lapélekkel, kopott borítókkal és gerincekkel, az I. és a II. kötetben a kötéseken kis sérülésnyomokkal, a II. és a VIII. kötet gerincén kis sérülésekkel.
17323.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft