Festmények és grafikák

Tételek száma: 371

Divéky József (1887-1951): Portré. Litográfia, papír, jelzett a litográfián, 28,5×22,5 cm
10073.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dobos Lajos (1921-2012): Balatonfelvidéki táj, 1979. Akvarell, kréta, papír, jelzett. Üvegezett, dekoratív fakeretben, repedt üveggel. 34x48 cm.
10074.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dobos Lajos (1921-2012): Téli táj, 1979. Akvarell, papír, jelzett. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 32x44 cm.
10075.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
10076.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Dóra István (1932-): Táncoló társaság. Olaj, vászon. Léckeretben. Jelzett. 71x51cm
10077.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Duschanek János (1947-2013): A mocsár angyala. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott: 48/50. Lapszéli apró szakadással. 31×46 cm
10078.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fenneke van der Elst (1950- ): Stilleben / Csendélet 1998. Litográfia, papír, apró helyen sérült. 45x40cm Sérült alumínium keretben. Jelzett. 1985-ben elvégezte a Művészeti Akadémiát. Sok kortárs grafikushoz hasonlóan Fenneke van der Elst is kezdetben főként fekete-fehérben dolgozott, és csak szórványosan került bele szín. Ma már el sem tudja képzelni, hogy kevés színnel dolgozzon. 1980 és 1985 között a hágai Koninklijke Academie voor Beeldenden Kunstem (Királyi Képzőművészeti Akadémia) hallgatója volt. Tagja a Culemborgban működő Inkt Delft művészeti alapítványnak. Munkái között szerepelnek absztrakt festmények vászonra (gyakran akrilfestékkel) és litográfiák. Leggyakoribb inspirációja a Földközi-tenger és Olaszország ősi népeinek művészete és kultúrája, amelyből Van der Elst a motívumokat és színeket meríti. Gyakran utazik, vázlatokat készít vagy fotózik, majd hollandiai műtermében az emlékezetébe vésett látványt tükrözi műveiben. A régi házak, az ókori mozaikpadlók és a barokk kertek gyakori motívumok, amelyeket expresszionista kompozícióiba beépít. Munkáit élénk színek jellemzik, amelyeket a kék, a türkiz és a tengerészkék árnyalataival kombinál. Csendéletein gyakran használja kedvenc virágának motívumát, amely egyben hazája szimbóluma is, a tulipánt.
10079.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10080.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
F. Györffy Anna (1915-2006): 3 db illusztráció. Tus, vegyes technika. Jelzettek. 20x13 cm
10081.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gert Fabritius (1940-): Kompozíció (cím nélkül), 1992. Litográfia, papír, jelzett, számozott (127/200). Kányádi Sándor: Vae Victis c. könyvéből. Lapméret: 33×35 cm
10082.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Farkas András (1920-1991): Tavasz, 1983. Olaj, farost, jelezve balra lent. Üvegezett, dekoratív fakeretben. 50x70 cm.
10083.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
10084.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft