Huizinga, Johan: A középkor alkonya. Az élet, a gondolkodás és a művészet formái Franciaországban és Németalföldön a XIV. és XV. században. Ford.: Szerb Antal. Bp., 1979, Európa. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.