Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 190

15012.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Budapest műemlékei I-II. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Genthon István, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV., VI. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955-1962, Akadémiai Kiadó, 880 p.+XIV (színes képtáblák) t.+10 (kihajtható táblák) t.; 735+1 p+4 t. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói illusztrált papír védőborítókban, az I. kötet papírborítója szakadozott, a II. kötet papírborítója kopott, foltos, a II. kötet mellékletei hiányosak, az egyik tábla sérült, hiányos, a II. kötetben számos lapon ceruzás jelöléssel, áthúzással. Megjelent 8000 (I. köt.) és 3200 (II. köt.) példányban.
15013.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Pest megye műemlékei II. kötet. Írták Aggyházy Mária, Bán Attila et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája. V. kötet. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó, 602+1 p. + 5 (kihajtható táblák) t. Rendkívül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt illusztrált papír védőborítóban.
15014.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15015.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,27
22,06
Csatkai Endre-Dercsényi Dezső-Entz Géza et alii: Sopron és környéke műemlékei. Előszót írta: Fülep Lajos. Magyarország Műemléki Topográfiája II. kötet. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 672 p.+VIII (színes képtáblák) t. + 1 (kihajtható alaprajz) t. II. javított és bővített kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér rajzokkal, képekkel, és egészoldalas színes képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói szakadt, javított illusztrált papír védőborítóban. Megjelent 3300 példányban.
15016.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15017.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gergely Pál: Székelyföld mindig zöld. Dr. - - tanulmányai. [Bp.], 1941.,Erdélyi Férfiak Egyesülete Jancsó Benedek Társasága,(Bp., Sylvester-ny.), 95+1 p. Korabeli átkötött kopott félvászon-kötés, bekötött papírborítókkal.
15018.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,(1908),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (Stein Aurél arcképe, címkép) t. + XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér fotók, közte két panoráma fotóval) t. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, térkép-melléklet nélkül.
15019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bendeffy-Benda László: Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934., Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága, 208 p. + 8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen folttal.
15020.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Kolumbán Lajos: A Magas Tátra hazájában. Három debreczeni diák utazása. Bp., 1909., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 99 p. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
15021.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Miskolc thj. város Borsod-Gömör és Kishont K. E. E. vármegyék címtára. 1935-36. évre. Szerk.: Aba Sándor. Miskolc, 1935, Ludvig István-ny., 154+8 p. Korabeli reklámokkal. Átkötött félvászon-kötésben.
15022.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
1925 A Miskolci Ipartestület XLI. évi jelentése 1925. évről. Közli: Kovács Lajos ipartestületi titkár. Miskolc, 1926., László Könyvnyomda Rt., 60+XXVIII p. Kiadói papírkötés, a borítón kis hiánnyal, intézményi bélyegzőkkel.
15023.

Kikiáltási ár:
800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft