Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 45

Alexander von Humboldt: Kosmos. 1-4. Bände. Entwurf einer physischen Weltbeschreibung. Mit einer biographischen Einleitung von Bernhard von Cotta. Stutgart, 1870., J.G.Cottasche Buchhandlung, XXIV+323; 2+348; 2+432; 2+532+1 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű dombornyomásos egészvászon-kötés, az elülső táblákon Humboldt arcképével, márványozott lapélekkel, a borítókon kis kopásnyomokkal, az 1. kötet elülső tábláján kis folttal, a 3. kötetben foltos lapokkal. /  Alexander von Humboldt: Kosmos. 1-4. Bände. Entwurf einer physischen Weltbeschreibung. Mit einer biographischen Einleitung von Bernhard von Cotta. Stutgart, 1870., J.G.Cottasche Buchhandlung, XXIV+323; 2+348; 2+432; 2+532+1 p. In German language. Linen-binding, with gilt spine, with Humboldts portraits on the front cover, with little bit worn covers, with little spotty on the first books front cover, with spotty pages in the third book.
17084.

Alexander von Humboldt: Kosmos. 1-4. Bände. Entwurf einer physischen Weltbeschreibung. Mit einer biographischen Einleitung von Bernhard von Cotta. Stutgart, 1870., J.G.Cotta'sche Buchhandlung, XXIV+323; 2+348; 2+432; 2+532+1 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű dombornyomásos egészvászon-kötés, az elülső táblákon Humboldt arcképével, márványozott lapélekkel, a borítókon kis kopásnyomokkal, az 1. kötet elülső tábláján kis folttal, a 3. kötetben foltos lapokkal. / Alexander von Humboldt: Kosmos. 1-4. Bände. Entwurf einer physischen Weltbeschreibung. Mit einer biographischen Einleitung von Bernhard von Cotta. Stutgart, 1870., J.G.Cotta'sche Buchhandlung, XXIV+323; 2+348; 2+432; 2+532+1 p. In German language. Linen-binding, with gilt spine, with Humboldt's portraits on the front cover, with little bit worn covers, with little spotty on the first book's front cover, with spotty pages in the third book.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
17085.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Konkoly(-Thege) Miklós: Astrophysikai megfigyelések az ó-gyallai csillagvizsgálón 1880-ban (három táblával). Bp., 1882, M. Tud. Akadémia Könyvkiadó Hivatala. 16p + 3 t. Kiadói kissé sérült papírborítóban, felvágatlan lapokkal. Három kihajtható litografált táblával, egyiken kisebb szakadással. Ritka mű az üstökösökről!
17086.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
[Staindl Ferenc (1750?-1818)]: Francisco Staindl: Elementa geometria practicae in usum academiarum per regnum Hungariae et provincias eidem adnexas. Budae, 1818, Typis Regiae Unveristatis Hungaricae, 4+125 p. + IV (rézmetszetű, kihajtható táblák) t. Latin nyelven. Korabeli kopott papírkötésben, az I. tábla hiányzik.
17087.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Buffon, Georges Louis Le Clerc de: Naturgeschichte der Vögel. IV. Brünn 1787. Trassler Korabeli egészbőr-kötés, festett lapélekkel, egy lap szakadt 374p. szníes táblák nélkül
17088.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17089.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17090.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Koch Sándor: Magyarország ásványai. Szerk.: Mezősi József. Bp., 1984., Akadémiai Kiadó, 562 p.+ 2 (kihajtható táblák) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Második átdolgozott kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a címlapja hiányzik, a 17/18. oldal alján, sarkán szöveget is kissé érintő hiánnyal. Ritka!
17091.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Ludwig Mitterpacher von Mitterburg (1734-1814)] Elementa Rei Rusticae in usum academiarum Regni Hungariae Conscripta a Ludovico Mitterpacher, de Mitternburg. Pars Prima & Pars Secunda. [Mezőgazdaság alapelemei a magyarországi akadémiák használatára. I-II. rész.] Budae, 1779., Typis Regiae Universitatis, 6 sztl. lev. +615 p; 8 sztl.+512 p. Latin nyelven. Első kiadás. A mű 3 kötetben teljes. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal a címlapokon névbélyegzőkkel, az I. részből a kihajtható rézmetszet hiányzik.
17092.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Magyar Birodalom Állatvilága. A Magyar Birodalomból eddig ismert állatok rendszeres lajstroma. III. Arthropoda (Insecta. Coleoptera). Editio Separat. Bp., 1896, K. M. Természettudományi Társulat. 213 + 1p. + 1 t (színes térkép). Magyar és latin nyelven. Korabeli bordázott, aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kopott gerinccel és borítóval, címlapon tulajdonosi bélyegzővel, több lapon ceruzás jelölésekkel.
17093.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tom Tit száz kísérlete és produkciója.I-II. köt. Bp., 1905, Athenaeum,4+223;4+240+IV p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötések, a II. kötet sérült gerinccel, kopott borítókkal, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
17094.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
17095.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft