Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 223

A Művészház 1909-1914. Modern kiállítások Budapesten. Szerk.: Gömöry Judit, Veszprémi Nóra, Szücs György. Bp., 2009, Magyar Nemzeti Galéria. Többségében színes képekkel, Rippl-Rónai, Vaszary János, Kernstok Károly, Tihanyi Lajos, Boromisza Tibor, Berény Róbert, Márffy Ödön, Czigány Dezső, Kmetty János, Ferenczy Károly, László Fülöp, Réth Alfréd, Bíró Mihály stb. műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált terjedelmes kiállítási katalógus. 264 p. Kiadói papírkötés.
16622.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16
Konok. Sine loco et anno. Bp., 2006, Ernst Múzeum. 72 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Konok Tamás műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16623.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Rainer Zerbst: Gaudí. A teljes életmű. Bp., 2011. Taschen. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval.
16625.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16626.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16
6 db kiállítási katalógus: Kassák, Prinner, Tihanyi, Molnár, Szűcs, Páll Lajos
16627.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Hevesy Iván: Magyar tájképek. Hevesy Iván fényképei. A magyar táj és a magyar tájkép. Gyoma, 1941, Kner Izidor. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval.
16628.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Művészet. Szerk.: Lyka Károly. IV. évfolyam. Országos Magyar Képzőművészeti Társálat. Bp. 1905, Singer és Wolfner,4+432 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel. Lyka Károly, Divald Kornél, Malonyay Dezső tanulmányaival, számos szövegközti, és egészoldalas illusztrációval, többek között Fényes Adolf, Grünwald Béla, Ferenczy Károly, (Kőrösfői-) Kriesch Aladár, Nagy Sándor, Faragó Géza, Böhm Pál, és mások illusztrációival.+ Szmercsányi Miklós: Gróf Andrássy Tivadar. 1857-1905. c. írásával, Márkos Géza illusztrációival. (Melléklet.)
16629.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
S. Nagy Katalin: Farkas István. Bp., 1994, Arthis. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
16630.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szöllősi György: Puskás. Bp., 2005. Ringier. Kiadói kartonált papírkötés, papírborítóval.
16631.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Markó Károly és köre. Mítosztól a képig. Bp., 2011. MNG. Kiadói papírkötésben.
16632.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Egri Mária: Sváby Lajos. Bp., 1995, [MOL Rt.], 100 p. Reprodukciókkal gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóval.   A szerző, Egri Mária (1940-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány.
16633.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
16634.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft