Könyvek: Történelem

Tételek száma: 128

Nyáry László: Kegyelmes urak között a Gyűjtőfogházban. A politikai túszok élete és sorsa az 1919. évi magyar kommünben. Nyáry László könyvei VIII. Bp., 1936., Turul, 103+3+13 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15639.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
11
15640.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Laky Dezső: Csonka-Magyarország megszállásának közgazdasági kárai. Magyar Közgazdasági Könyvtár és Remekírók Tára. XXII. Bp., 1923., MTA, VIII+468 p. Átkötött félvászon-kötés, az elülső szennylapon bejegyzéssel.
15641.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16
Steier, Lajos: Ungarns Vergewaltigung. Oberungarn unter tschechischer Herrschaft. Mit 87 Abbildungen und 8 Karten. Zürich-Leipzig-Wien,(1929),Amalthea-Verlag, XXXII+1007+1 p.+45 (87 fekete fehér képpel, 26 levélen) t., 4 (kihajtható fekete-fehér térkép) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
15642.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Schmidt-Pauli, Edgar von: Nikolaus von Horthy. Admiral, Volksheld und Reichsverweser. Hamburg, [1943], I. P. Toth-Verlag, (Hungária-ny.), 1 (címkép) t. + 344 p.+16 (fekete-fehér fotók) t. Német nyelven. Kiadói aranyozott, piros egészvászon-kötés, az elülső táblán a nagybányai Horthy-család aranyozott címerével, piros, festett felső lapélekkel, jó állapotban.
15643.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15644.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kolozsvári harmincadjegyzékek (1599-1637.) Pap Ferenc bevezető tanulmányával és jegyzeteivel. Bukarest-Kolozsvár, 2000., Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Ritka!
15645.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Rudolf Schricker: Volk in Ketten. Das Erbe von Trianon. Berlin, é.n. Batschari Verlag. Kiadói papírkötésben
15646.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15
1944 Turáni vadászok évkönyve, 186p. Kiadói illusztrált papírkötésben, 24x17cm Szélén kisebb sérülésekkel
15647.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
17
1943 Turáni vadászok évkönyve, 186p. Kiadói illusztrált papírkötésben, 24x17cm
15648.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15
Kerékgyártó Árpád: Magyarország történetének kézikönyve. III. és IV. rész. III. rész: A mohácsi csatától a linczi békekötésig, s III. Ferdinánd kir. halálig. 1526-1657.; IV. rész: I. Leopold kir. székfoglalásától a szatmári békéig. 1657-1711. Pest,1868-1869,Heckenast Gusztáv, VII+224;2+192 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval
15649.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Béla király Névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford. Szabó Károly. Pest, 1860., Ráth Mór, 4+90 p. Későbbi átkötött kopott félvászon-kötés, javított címlappal, volt könyvtári példány.
15650.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft