Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

[Mezőszegedi Szegedi János (1699-1770)]: R. P. Joannem Szegedi: Rubricae sive synopses titulorum, capitum & articulorum, universi Juris ungarici, nunc primum collectae, & in tres partes distributae, atque in Tyronum gratiam notis juridicis, historicis, chronologicis nec non etymologicis illustratae. I-III. köt. Pars Prima: Complectens rubricas decreti tripartiti, vetustorumque Ungariae regum, usque ad decreta Ferdinandi Primi. Imp.&Regis.; Pars Secunda: Complectens rubricas decretorum Ferdinandi Primi, Maximiliani, ac Rudolphi impp.& regum.; Pars Tertia: Complectens rubricas decretorum novellarium, a Matthia II. Imp.& rege, usque ad Carolum VI. nunc gloriose regnanteum, inclusive: Nec non rubricas juris tavernicalis: Et regulas juris canonici, & civilis.; Tyrnaviae, 1734., Typis Academicis per Leopoldum Berger, 4+15 sztl. lev. +171; 2+279; 2+320 p.+8 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült részben hiányos gerinccel, az I. részben hiányzó címlappal, 162-171. oldalak között felcserélt lapokkal és két bekötött plusz lappal (161/162,üres lap, 165/166, 163/164, 169/170, 167/168, üres lap, 171), az első két lap alsó sarkán egészen kis hiánnyal, a második lapon intézményi bélyegzővel, hiányzó szennylapokkal, az utolsó lap alsó sarkán hiánnyal, foltos lapokkal.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor