Prof Dr. J. Balassa-Prof. L. Pálóczy: Ungarisch. Original Methode Toussaint-Langenscheidt. Brieflicher Sprach- und Sprech-Unterricht fu?r das Selbststudium der Ungarischen Sprache. Berlin-Schöneberg,én.,Langenscheidtschen Verlagsbuchhandlung. Német és magyar nyelven. Kiadói egészvászon-mappában, kiadói aranyozott, festett kiadói kartontokban, a kartontok elülső tábláján díszesen illusztrált szentkoronás nemzeti kiscímerrel, a borítón kopásnyomokkal.
Gustav A. Wetter: A szovjet ideológia ma. A dialektikus és történelmi materializmus. hn., én., nyn. Kiadói papírkötésben 80. számú számozott példány. Ritka! Kereskedelmi forgalomba nem került.
Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, egy helyen sérült, papír védőborítóval, jó állapotban.
Choderlos de Laclos, [Pierre Ambroise François (1741-1803)]: Veszedelmes viszonyok I-II. kötet. Levelek, amelyeket egy társaságban összegyüjtöttek és némely más társaságok okulására közrebocsátottak. Ford.: Benedek Marcell. Nagy írók, nagy írások második sorozat 2. Bp.,(1921), Genius, 251; 240 p. Kiadói díszes fatáblás félbőr-kötés,Gottermayer-kötés, jó állapotban.
", Weiss L. és F. nyomdája Sorbonne-típusú betűivel összesen 1500 számozott példányban nyomtatta 1921 októberében. Ebből az első 300 példány merített papíron készült I-XXV-ig amatőr könyvgyűjtők részére egész bőrkötésben, a 26-tól 300-ig számú példányokat fénylemez kötésben hozta forgalomba a kiadó." Számozott (221./1500) példány. Első magyar kiadás.
A könyvből készült azonos című, nagy sikerű Oscar-díjas (legjobb forgatókönyv,legjobb látványterv és legjobb jelmezterv) film is. Rendkívül színvonalas színészi produkciókkal, köztük a főszerepekben Glenn Close, Michelle Pfeiffer,John Malkovich, valamint Keanu Reeves, és Uma Thurman.
Tagore, (Rabindranath) Rabindra Nath: Az élet megismerése. (Sádhaná) Fordította Bartos Zoltán Bevezető tanulmánnyal ellátta Földi Mihály. Számozott példány. 158/200 (Bp. 1921.) Révai. 1 sztl. lev.1 t. 132 l. Gerincén kisebb sérüléssel. Mesterművek. Kiadói félbőr-kötésben.
Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
Megjelent 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány.
A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt példány.