Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 48

cca 1891 A Szentföld virágai fa-borítású füzet 12 szárított virággal 13 t. Sérült gerinc / Flowers of the Holy Land. 12 dried flowers in wood covered booklet damaged spine.
12545.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
28
1896 A meteorologiai m. kir. központi intézet időjárási sürgöny-jelentése, időjárási térképekkel, kisebb szakadással, 51,5x42 cm
12546.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1898 Erzsébet királyné halála alkalmából elhangzott gyászbeszéd Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye díszközgyűlésén
12547.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1900-1924 Lazaristák misszióstársaságának vagy egy tagjának könyvecskéje, sok érdekes bejegyzéssel, 1921-től naplószerűen vezetve, korabeli kopott vászonkötésben, festett lapélekkel
12548.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1903 Endrey Béla (1891-1958) jogász, tanácsnoknak címzett 6 db képeslap
12549.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1910-1941 Emlékkönyv. A barátság tükre. Emléklapok barátoktól és barátnőktől. Szerk.: Belicza József. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F.), 38 sztl. lev. Tízféle, színes, keretdíszes lapokkal készült emlékkönyv, nagyrészt kitöltött, a kitöltetlen lapokon, a fénykép helyén a fénykép felragasztására vonatkozó utasítással. Kiadói, préselt, festett, dúsan aranyozott egészvászon-díszkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Benne számos bejegyzéssel, néhány lap kitöltetlen.
12550.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1920 Vészkiáltás! Huszár Károly miniszterelnök drámai felhívása, amelyben plasztikus képekkel, felszólítja az embereket, hogy aki tud segítsen a nyomorgó nincsteleneken különben társadalmi robbanás történik.. hátoldalán gyűjtőív, Huszár Károly nyomtatott aláírásával, hozzá levél, boríték 20x33 cm
12551.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1920-40 Lelkes Nándor József: A regélő Vágvölgye, gépelt kézirat, 35p, hajtott, néhány lapon kisebb gyűrődésekkel
12552.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1920-1940 A két világháború közötti határon túli magyar irodalom lenyomata. Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak írt levelek Sándor László (1909-?) irodalomkritikus, Peéry Rezső, Győry Dezső (Wallentinyi) (1900-1974) háromszoros József Attila-díjas költő, írótól összesen 14 db levél és egy két egyéb irat.
12553.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1926 Farmos, Pest megye Deutsch Lipót gomb és díszműgyára. A gyár tervrajza 80x52 cm + hozzá 17 db fénykép a gyárban használt gépekről, hozzá a gépek részletes leírása, plusz a munkarend külön nyomtatványként
12554.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1926 Benedek Marcell (1885-1968) autográf levele ismeretlen hölgy írópalántának, aki írásairól tanácsát kérte. Benedek a levélben rokonszenvéről biztosítja az ismeretlent de kifejti neki, hogy nehéz a dolga annak, aki irodalomból akar ma megélni Magyarországon. Két beírt oldal
12555.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
12556.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: