cca 1891 A Szentföld virágai fa-borítású füzet 12 szárított virággal 13 t. Sérült gerinc / Flowers of the Holy Land. 12 dried flowers in wood covered booklet damaged spine.
cca 1900-1924 Lazaristák misszióstársaságának vagy egy tagjának könyvecskéje, sok érdekes bejegyzéssel, 1921-től naplószerűen vezetve, korabeli kopott vászonkötésben, festett lapélekkel
cca 1910-1941 Emlékkönyv. A barátság tükre. Emléklapok barátoktól és barátnőktől. Szerk.: Belicza József. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F.), 38 sztl. lev. Tízféle, színes, keretdíszes lapokkal készült emlékkönyv, nagyrészt kitöltött, a kitöltetlen lapokon, a fénykép helyén a fénykép felragasztására vonatkozó utasítással. Kiadói, préselt, festett, dúsan aranyozott egészvászon-díszkötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal. Benne számos bejegyzéssel, néhány lap kitöltetlen.
1920 Vészkiáltás! Huszár Károly miniszterelnök drámai felhívása, amelyben plasztikus képekkel, felszólítja az embereket, hogy aki tud segítsen a nyomorgó nincsteleneken különben társadalmi robbanás történik.. hátoldalán gyűjtőív, Huszár Károly nyomtatott aláírásával, hozzá levél, boríték 20x33 cm
cca 1920-1940 A két világháború közötti határon túli magyar irodalom lenyomata. Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak írt levelek Sándor László (1909-?) irodalomkritikus, Peéry Rezső, Győry Dezső (Wallentinyi) (1900-1974) háromszoros József Attila-díjas költő, írótól összesen 14 db levél és egy két egyéb irat.
1926 Farmos, Pest megye Deutsch Lipót gomb és díszműgyára. A gyár tervrajza 80x52 cm + hozzá 17 db fénykép a gyárban használt gépekről, hozzá a gépek részletes leírása, plusz a munkarend külön nyomtatványként
1926 Benedek Marcell (1885-1968) autográf levele ismeretlen hölgy írópalántának, aki írásairól tanácsát kérte. Benedek a levélben rokonszenvéről biztosítja az ismeretlent de kifejti neki, hogy nehéz a dolga annak, aki irodalomból akar ma megélni Magyarországon. Két beírt oldal