Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 304

Krasznahorkai László: Sátántangó. Bp., 1985, Magvető, 333 p. Első kiadás. A szerző első nyomtatásban megjelent műve. Kiadói egészvászon-kötés.
17254.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Federico Garcia Lorca összes művei I.-II.. Bp., 1967, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Megjelent 1300 számozott példányban, ebből az 877. számú példány.
17255.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben.Bp., 1898., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Ötödik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérülésnyommal, egy-két lapon lapszéli szakadásokkal, egy-két kissé foltos lappal.
17256.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Henrik Ibsen színművei. I-II. köt. Ford.: Hajdu Henrik. Helikon Klasszikusok. Bp., 1966, Magyar Helikon, 982+(4) p., 1281+(6) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, műanyag védőborítóban, kissé kopott borítóval, a lapélek és néhány lap kissé foltos.
17257.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Nyírő József 7 műve: Az én népem; Kopjafák; Havasok könyve; Isten igájában; Úz Bence; Mádéfalvi veszedelem; A sibói bölény. Bp., 1936-1939, Révai. Kiadói halina-kötés (egy félvászon-kötés), kissé kopott, foltos borítókkal.
17258.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Jókai Mór összes művei. Nemzeti kiadás. 10 kötet (XX., XXXI., L., LV., LVIII., LXII., LXIII., LXV., XCI., XCIII.) + Jókai Mór hátrahagyott művei. 4 kötet (I., II., VI., VII.). Bp., 1896-1912, Révai. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, változó állapotban, közte sérültek.
17259.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
17260.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bilder-Atlas. Ikonographische Encyklopädie der Wissenschaften und Künste. Ein Ergänzungswerk zu jedem Conversations-Lexikon. Erläuternder Text 1-2. Bearbeitet von Karl Gustav von Bernek, Ferdinand Bischoff, et allii. Leipzig,1875,F. A. Brockhaus. Német nyelven. Zweite vollständing umgearbeitete Auflage. Kiadói aranyozott, festett haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott borítóval, az első kötetben a címlap és a tartalomjegyzék hiányzik.
17261.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
9
Tormay Cecil: Bujdosó Könyv I-II. köt. [Egy kötetben.] Cleveland, 1977, Tormay Cecil Emlékbizottság. Emigráns kiadás. Egészvászon-kötés.
17262.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Jean de La Fontaine: A szerelmes kurtizán. Válogatott széphistóriák. Ford.: Babits Mihály, Jékely Zoltán, Rónay György. Bp., 1963, Magyar Helikon. Győry Miklós rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés. Megjelent 1400 számozott példányban, ebből az 652. számú példány.
17263.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bibliográfiai lexikon. A leggyakrabban előforduló görög és latin eredetű könyvtörténeti és bibliográfiai szakkifejezések kis szótára. Szerk.: Szolnoki Ernő. Az előszót írta: Dr. Fitz József. Bp., 1943, Vörösváry, 127 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
17264.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17265.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft