1940 Verordnung zum Schutz der Metallspende des deutschen Volkes vom 29. März 1940. Náci propaganda hirdetmény-plakát. Sérült, szakadt, hiányos, hajtásnyommal. 94x64 cm / Nazi propaganda poster on paper. Damaged. 94x64 cm
cca 1940 Rom Landau: Krishnamurti Carmelben. hn., ény., nyn., foltos, kissé szakadt borítóval, 20 p.
Dzsiddu Krishnamurti (1895-1986) indiai filozófus, író, teozófus és spirituális tanító.
cca 1940 Krishnamurti norvégiai beszédei. Kiadja: a "The Star Publishing Trust" magyarországi képviselője: Hild Károlyné. Bp., én.,Stachora-ny., részben kissé elvált a borítótól, 48 p.
Vörös Géza (1897-1957): Horthy Miklós kormányzó lóverseny-pályán, tisztek és más urak társaságában, 1941. Fekete-fehér nyomat, szélein kis sérülésekkel, feltekerve, 66x37 cm
1941 Budapest Calenderier pour l'annee 1941. Edition du Bureau Muncipial de Tourisme de Budapest. Bp., 1940.,Bureau Muncipial de Tourisme, 54+2 sztl. lev.
Berkovits Mária, Csillag Boriska, Dulovits Jenő, Csörgeő Tibor, Forgách Csaba, Járai Rudolf, Kozák Lajos, Oláh Dezső, Szendrő István, Szöllősy Kálmán, Wallner Viktor, Vadas Ernő budapesti, és magyarországi helyszíneket ábrázoló művészi fotóival. Francia nyelven. Félvászonkötésben, spirálfűzött lapokkal, szép állapotban.