Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 86

Argentor alpakka cigaretta tárca zománc díszítéssel art deco . Jelzett 9x8 cm
11993.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11
Cigarettatárca, teknőc páncél, arany, ezüst és csont berakással, jelzés nélkül, sérült, 11x7cm
11994.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
2db Ón emlékpohár, jelzett: Kaiser. Kopott, sérült, m:9cm Svájci Nemzeti Kiállítás 1914, Bern Az 1914. évi harmadik svájci nemzeti kiállítás május 15-én nyílt meg Bernben, és október 15-ig tartott. A hivatalos Svájc a hadsereg pavilonjával demonstrálta a fegyveres semlegesség iránti akaratát. A kiállítás egybeesett az első világháború kitörésével.
11995.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11996.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Ötágú réz gyertyatartó. Masszív 2,1 kg. 38 cm
11997.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Francia Limoges tűzzománc csendélet, jelzett, szép keretben, 12x9cm
11998.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Mankala, fa, gyöngyház berakással, kopott, apró repedésekkel, XX sz. közepe, h: 61 cm. A Mankala valószínűleg a világ legrégebbi játéka. Afrikában és a Közel-Keleten mindenütt játsszák, több száz különböző néven ismert, és a szabályoknak is számos változata létezik. Minden változatban két játékos köveket vagy magokat mozgat egy sor kupán keresztül, és megpróbálja a legtöbb bábut elkapni. Bár a játék egyszerűnek tűnik, matematikai és stratégiai számításokat igényel, és ugyanolyan összetett és kihívást jelenthet, mint a sakk. Az Afrikában használt legalapvetőbb mankala táblák a földbe vájt vagy sziklaalakzatokba vágott lyukak. Míg egyes táblák egyszerűek, másokon állat- vagy emberfigurák, vagy akár a falusi élet egész jelenetei is szerepelnek. Afrika számos részén a bonyolult mankala-készletek az illető tekintélyét jelzik. A mankala bonyolultabb változatait hagyományosan csak férfiak játszották. Néha a magokat a játék során feleségeknek, férfiaknak vagy szarvasmarháknak nevezik; a csészék házakat vagy falvakat jelképeznek, és az egész tábla az univerzumot is ábrázolhatja. Az ilyen mélyebb jelentések segítenek megmagyarázni, hogy a mankalát miért játsszák néha vallási vagy ünnepi alkalmakkor, valamint szórakozás céljából.
11999.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
XX: sz. eleje. Kínai, hímzett selyem falikép, kézzel festett, jelzett. / Chinese embroidered silk picture. Signed. 44x90 cm
12000.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Réz asztali tintatartó porcelán betéttel, jó állapotban, 32×24 cm
12001.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Kínai, hímzett selyem falikép, kézzel festett, jelzett. / Chinese embroidered silk picture. Signed. 44x90 cm
12002.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
The perfect ceremonies of craft masonry... London, 1944. Masonic publishers. Kiadói egészbőr kötésben 9 cm
12003.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Art deco réz toll-/tintatartó, betét nélkül, monogramos, dátummal jelzett (1907.III.19.), kis kopásnyomokkal, m: 8,5 cm
12004.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
26

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft