Dobrossy István, G. Jakó Mariann: A gazdasági élet dokumentumai a Miskolci Kereskedelmi és Iparkamara irataiban. Acta Archivistica 7.Miskolc, 2000, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
Oláh Tamás: Kossuth Lajos és Zemplén vármegye. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 2002, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár - Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
A Duna menti népek hagyományos műveltsége. Tanulmányok Andrásfalvy Bertalan tiszteletére. Bp., 1991, Magyar Néprajzi Társaság. Csoma Gergely moldvai csángó felvételeivel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban, gerincén hajtásnyom.
Belvárosunk tegnap és ma. Szerk.: Szilák Józsefné. Bp., 1970, Minerva.Néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kicsit kifakult de egyébként jó állapotban.
Vegyes Békés megye könyvtétel, 3db. Békés megye harminc éve. Szerk.: Daniss Győző- Sass Ervin. Szolnok, 1975, Szolnoki Nyomda Vállalat. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Papírkötésben, karcos, kopott borítóval. + Békés megye gazdasági földrajza. Szerk.: Dr. Krajkó Gyula. Békéscsaba, 1974, Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé foltos állapotban. + Békés megye 1944-1945-ben. A felszabadulás és a népi demokratikus forradalom első esztendeje a viharsarokban. Tanulmányok. Szerk.: Dér László- Szabó Ferenc. Békéscsaba, 1975, MSZMP Békés Megyei Bizottsága- Békés Megyei Tanács Végrehajtó Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé szakadozott borítróval.
Vegyes könyvtétel: 2 db : Gyárfás Ágnes: Miskolc a századfordulón. Borsod-Miskolci füzetek irodalomtörténet 10. Miskolc, 1974, Miskolc Városi Könyvtár kiadása. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.;Miskolc 19-19. századi történetének ajánlott irodalma. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei levéltári füzetek 37. Összeáll.: Faragó Tamás. Miskolc, 1999, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, szép állapotban.