Régi magyar népmesék. Berze Nagy János hagyatékából. Összeáll.: Bánó István és Dömötör Sándor. Pécs, 1960., Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Baranya Megyei Szervezete. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben. Megjelent 1100 példányban.