Nagy Méda: Lányok a havasokban. Bp., Szent István Társulat. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban, borító alja kissé foltos, előzéklapon Pestszenterzsébeti leánygimnázium bélyegzőjével és ajándékozási bejegyzéssel.
Hajdu Zoltán: Forró vizet a kopacnak! Andrássy Zoltán illusztrációival. A borító Nicu Rusu terve. Bukarest, 1972., Ion Creanga. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
Bozena Nemcová: A tizenkét hónap. Ford.: Palotai Erzsi. H.n., 1953, Ifjúsági Könyvkiadó. Václav Kocourek rajzaival illusztrálva. Kiadói illusztrál félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, ajándékozási bejegyzéssel, kissé sérült kötéssel, az elülső szennylap kijár.
Francis Hodgson Burnett: A padlásszoba kis hercegnője. Ford.: Pogány Kázmér. Bp.,én.,Szent István rajzaival. Márton Lajos rajzaival. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel, laza fűzéssel, a rajzokat kiszínezték, a címlapon magánkönyvtári címkével.
Blaskó Mária: Változnak az idők... A "Multvári Leányok" második kötete. Márton Lajos rajzaival. Bp., én., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, érsekújvári bélyegzéssel, a hátsó kötéstáblán sérüléssel.