Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 62

Zsemley Oszkár: A magyar sütő-, cukrász- és mézeskalácsos ipar története. Bp., 1940, A Magyar Sütő-, Cukrász- és Mézeskalácsos Ipar Történetének Kiadóhivatala,(Cegléd-Bp., Sárik Gyula és Géza-ny.), 428+73(személyi adattár) p.+XVI (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
17078.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Czifray István magyar nemzeti szakácskönyve. 1649 különféle utasítás a hús- és böjti ételek, tészták, sütemények, sültek, nedvek, kocsonyák, fagylaltok, gyümölcsök, likőrök stb. készítésére nézve. Függelékül: hasznos háziszerek, szépítőszerek. Bp., 1888., Rózsa Kálmán-ny., XVI+612+XVII-XXX p. Nyolcadik, tetemesen javított és bővített kiadás. Javított gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel, két lap hiánnyal (193/194, XXIII/XXIV), egy-két kissé foltos lappal.
17079.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
26
17080.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gundel Károly: A vendéglátás mestersége. Gyakorlati gasztronómia. Bp.,1989,Novorg Kerszi, VIII+337+3 p.+1 t. Reprint kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
17081.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Cseppjeiben hősök vére forr. Versek az egri borról. Vál., szerk., az előszót írta és a jegyzeteket összeállította: Lisztóczky László. Eger, 2000, Segít a Város Alapítvány. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Megjelent 200 számozott példányban, ebből a 110. számú példány. A szerző által Cseh András és felesége, egri vendéglősök, a Hotel Senátor-ház üzemeltetői részére DEDIKÁLT; továbbá Cseh Károly költő és Fejér István fotóművész, a kötet közreműködői által aláírt példány.
17082.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17083.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17084.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Mary Berry: Torták, sütemények, csemegék. Ford.: Szilágyi Katalin. Bp., 1995, Kulturtrade. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.   Mary Berry (1935-) angol televíziós személyiség, szakács, cukrász, pék, ételíró, a brit Sütimester (The Great British Bake Off) c. műsor elismert zsűritagjának kreatív, izgalmas és finom receptjeinek gyűjteménye.
17085.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Ramsay, Gordon: Mennyei halételek. 2007, TB. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
17086.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
St. Hilaire Jozéfa: A valódi szakácsság vagy legujabban átvizsgált és tökéletesített Képes pesti szakácskönyv. Saját sokszori kísérletek után érthetőn és pontosan leírta és kiadta: - -. Átdolgozta Vörös Mari. Huszonhatodik, a felszeldelés mesterségével, valamint a modern asztal teritésével bővített kiadás. Bp.,1881,Eggenberger (Hoffmann és Molnár-ny.), IV+432 p. Szövegközti rajzokkal. Félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított kötéssel, két lap szélén szakadásokkal, egy lap kijár, megviselt állapotban.
17087.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
21
Coca-Cola: A szakácskönyv. Ford.: Szilágyi Zsuzsa. Bp., 2014., Kossuth. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés.
17088.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Pécsi Ildikó: ...és mitől fogytam le? Bp., 1993., Tellér. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.  A szerző, Pécsi Ildikó (1940-2020) színésznő által dedikált példány.
17089.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft