Dante a középkor és a renaissance között. Emlékkönyv Dante születése 700. évfordulójára. Szerk.: Kardos Tibor. Bp., 1966, Akadémiai Kiadó, 669 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1200 példányban. Kardos Tibor (1908-1973) Kossuth-díjas irodalomtörténész, a kötet szerkesztője által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére DEDIKÁLT példány.