Preszly Lóránd: A nemzeti társadalom alapkérdései. Négy tanulmány. Bp., 1926., "Honvédelem" Katonai Hetilap, 93 p. Kiadói papírkötés, javított, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, pár lapon szakadással.
Komoróczy György: A kereskedelem és ipar Szent István korában. Domanovszky Sándor előszavával. Bp.,(1938), Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara, 102 p + 1 (Kihajtható térkép) t. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetésével. Bp.,1933, Lantos, XIV+2+560 p.+22 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két tábla hiánnyal. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel számos jegyzetlapon.
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv II. rész: Nemes családok. I. kötet. Bp., 1905, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, VIII+664 p.+ 11 (színes táblák) t. Unicus, több kötete nem jelent meg! Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, tulajdonosi bejegyzéssel a címlapon.
Walter Scott: Napoleon. Hrsg. von Wolfgang Sorge. Berlin,(1912),Felix Lehmann, 1 t. + 408+8 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
Szalay László: Magyar történelmi emlékek. IV. köt.: Gróf Károly Sándor önéletírása. I. rész. Toldalék: Gróf Károlyi Sándor napló-jegyzeteivel "Szathmári békesség" Pulay Jánostól. Kiadja: Szalay László. Pest., 1865,Heckenast Gusztáv, VIII+XXIV+390+1 p.+1 (kihajtható tábla) t. Első kiadás. Átkötött modern félvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték, intézményi bélyegzőkkel, az elülső bekötött borító sérült, körbevágott.
II. Rákóczy Ferencz és korának története a legjobb kutfők nyomán. Szerk.: Gróf Kreith Béla. Bp., 1905, Athenaeum, 1 (címkép) t. + 56 p.+ 28 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, a Tata és Tóvárosi Függetlenségi Kör bélyegzőivel.
Molnár Tamás et al.: A magyar Szent Korona és a Szentkorona-tan az ezredfordulón. Bp., 1999, Szent István Társulat, 391 p. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb ragasztásnyommal, egyébként jó állapotban.
Bacsa Gábor: A magyar-jugoszláv (S.H.S.) határ megállapítása és kitűzése (a trianoni szerződés szerint) 1921-1924. Bp., 1998, Püski, 224 p. Kiadói papírkötés.
Csallány Dezső: Kora-avarkori edények Magyarországon. (8 táblával.) Szeged Városi Múzeum kiadványai. I. sor. N. 10. Szeged,1940, Somogyi-Könyvtár-Városi Múzeum, 29 p.+ XIII-XX t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.