Sosemvolt cigányország. Szegkovács cigány történetek. Gyűjtötte és írta: Bartos Tibor. M. Ladvenicza Ilona. A könyv borító illusztrációja Lóránt Péterné és az illusztrációk Bartha László festőművész munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1958, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.