Szegény ember okos leánya. Román népmesék. Ford.: Bözödi György, Ignácz Rózsa, Jékely Zoltán. Az utószót és a jegyzeteket írta: Kovács Ágnes. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1974, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos felső lapélekkel, de egyébként jó állapotban.
Po úrfi és a tigris. Burmai népmesék. Ford.: Borbás Mária. Az utószót és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1959, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, a papírborító gerincén kis hiánnyal, de egyébként jó állapotban.
Gueladyo, a nagy szerelmes. Népmesék Guineából. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Kende István. Kende István fotóival. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1964, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított, kopott papír védőborítóban, foltos felső lapélekkel.
A pórul járt víziszellem. Zürjén népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vászolyi Erik. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1964, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborító gerincén pici lyukkal. de egyébként jó állapotban. Megjelent 3400 példányban.
Az oroszlán-menyasszonyok. Dél-afrikai népmesék. Ford.: Borbás Mária. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Bodrogi Tibor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Loránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1961, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói javított, kissé szakadt, foltos, papír védőborítóban.
Sosemvolt cigányország. Szegkovács cigány történetek. Gyűjtötte és írta: Bartos Tibor. M. Ladvenicza Ilona. A könyv borító illusztrációja Lóránt Péterné és az illusztrációk Bartha László festőművész munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1958, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
A boldogtalan Kolibri. Dél-amerikai indián legendák és mesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Boglár Lajos. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, de összességében jó állapotban.
Tórem-isten népe. Osztják népmesék. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Gulya János. A könyv borító illusztrációja Lóránt Péterné, és az illusztrációk Sándor Péter munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1960, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Róna-Tas András. Ford Agyagási Klára, Czeglédi Katalin, et alii. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Apagyilkos sámánfiak. Burját mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Mándoki László. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1973, Európa. Kétoldalas kijáró térkép-mellékelttel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban,kissé foltos felső lapélekkel, jó állapotban. Megjelent 3500 példányban.
Egy asszony öt férje. Eszkimó történetek. Ford.: Székely Katalin. Az utószót és a jegyzeteket írta: Boglár Lajos. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Péterné munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1957, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.