Könyvek: Jog

Tételek száma: 27

15628.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
1832 Reflexiones inclyti comitatus Nittriensis deputationis circa Operatum Juridicum et Codicem de Delictis atque Codicem Cambio-Mercantilem depromptae. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1832., Typ. Joannis Bapt. Jelinek, 26 p. Latin nyelven. Papírkötésben, kissé foltos.
15629.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1832 Reflexiones circa operatum in commercialibus excelsae regnicolaris deputationis per deputationem i. comitatus Nittriensis depromptae. Cum adnexae ejusdem inclyti comitatus derminatione. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1832., Typ. Joannis Bapt. Jelinek, 22 p. Latin nyelven. Papírkötésben, kissé foltos.
15630.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1832 Reflexiones inclyti comitatus Nittriensis deputationis circa opinionem exelsae regnicolaris deputationis in ecclesiasticis depromptae. Cum adnexae ejusdem inclyti comitatus derminatione. Tyrnaviae [Nagyszombat], 1832., Typ. Joannis Bapt. Jelinek, 6 p. Latin nyelven. Papírkötésben, kissé foltos.
15631.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Vegyes rendőrségi, nyomozati könyvtétel, 11 db, de közte jogi, ügyészi és nyomozati utasítások..stb.  A nyomozás törvényessége feletti felügyelet. Ügyészi kiskönyvtár 8. Bp., 1961., Közgazdasági és Jogi. Szerk.: Gödöny József. Megjelent 850 példányban. A szerkesztő által dedikált példány.;  Mág Bertalan: Betöréses lopások nyomozása. Kriminalisztikai sorozat 7. Bp., 1961., BM Tanulmányi és Módszertani Osztálya.;  Bűncselekmények nyomozása III. köt. Krimináltaktika. Személy és tulajdon elleni bűncselekmények nyomozása. Bp., 1958., Belügymin. Szolgálati használatra. Sorszámozott.;   Segédkönyvek az ügyészi munkához 1.: A terhelt kihallgatása a nyomozás során a társadalmi tulajdon fosztogatásával kapcsolatos ügyekben. Bp., 1955., Legfőbb Ügyészség Tanulmányi Csoportja. Bizalmas.;   Segédkönyvek az ügyészi munkához 2.: Közvetett bizonyítékok alkalmazása a társadalmi tulajdon sérelmére elkövetett bűncselekmények nyomozásában. Bp., 1955., Legfőbb Ügyészség Tanulmányi Csoportja. Bizalmas.;   Segédkönyvek az ügyészi munkához. Büntetőbírói gyakorlat. Bp., 1955., Legfőbb Ügyészség Tanulmányi Csoportja.;   Segédkönyvek az ügyészi munkához. Az ügyészi tevékenységet szabályozó hatályos utasítások. Bp., 1955., Legfőbb Ügyészség Tanulmányi Csoportja.;   A Magyar Népköztársaság belügyminiszterének 4/1980. számú utasítása. Bp., 1980., Belügyminisztérium. Közte: miniszteri utasítás a bűnügyek rendőrségi nyomozásáról, a BM nyomozó hatásköréről és illetékességéről...stb.;   A Legfőbb Ügyész 7/1963. Legf. Ü. sz. utasítása. A büntető ügyek nyomozásáról és a nyomozás törvényességének ügyészi felügyeletéről. Bp., 1963., Legfőbb Ügyészség.;   A Legfőbb Ügyész 7/1966. Legf. Ü. sz. utasítása a nyomozás törvényességének ügyészi felügyeletéről és a büntető ügyek ügyészi nyomozásáról. A belügyminiszter 10/1966. BM számú utasítása a bűnügyek rendőri nyomozásáról és kiegészítő rendelkezések. Bp., 1966., Belügyminisztérium.;   A Legfőbb Ügyész 6/1963 számú utasítása a büntetőbíróságok eljárása és ítélkezése törvényességének ügyészi felügyelete ellátásáról. Szerk.: Borsi Zoltán. Bp., 1963., Közgazdasági és Jogi.;   Kiadói papírkötés, változó állapotban.
15632.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Moór Gyula: Stammler helyes jogról szóló tana. Írta és a Magyar Jogászegylet 1911. évi április 22-én tartott teljes-ülésen bemutatta: - -. Magyar Jogászegyleti Értékezések. Új folyam. III. köt. 25. füzet. Bp., 1911, Pfeifer Ferdinánd, (Franklin-ny.), 2+209-293 p. Kiadói papírkötés.   A szerző, Moór Gyula által dedikált példány.  Moór Gyula (1888-1950) jogtudós, később egyetemi tanszékvezető tanár, Budapesti Tudományegyetem rektora, majd országgyűlési képviselő, és az MTA ideiglenes elnöke(1945-1946.)
15633.

Moór Gyula: Stammler "helyes jogról szóló tana." Írta és a Magyar Jogászegylet 1911. évi április 22-én tartott teljes-ülésen bemutatta: - -. Magyar Jogászegyleti Értékezések. Új folyam. III. köt. 25. füzet. Bp., 1911, Pfeifer Ferdinánd, (Franklin-ny.), 2+209-293 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Moór Gyula által dedikált példány. Moór Gyula (1888-1950) jogtudós, később egyetemi tanszékvezető tanár, Budapesti Tudományegyetem rektora, majd országgyűlési képviselő, és az MTA ideiglenes elnöke(1945-1946.)

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az állami anyakönyvekről, a házassági jogról és a gyermekek vallásáról szólo törvények végrehajtására vonatkozo ministerelnöki, belügyi, igazságügyi és vallás- és közoktatásügyi ministeri rendeletek.; II. füzet. [Egybekötve.] Bp., 1895, Pesti Könyvnyomda Rt. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
15634.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen. Hetedik rész: Gyámügy, örökösödési eljárás, házassági jog, anyakönyvvezetés, közigazgatási bíróság, községi bíráskodás. Összeállította: Dárday Sándor. Közigazgatási törvénytár. VII. Bp., 1897, Athenaeum Rt.,566 p. Második kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, kijáró lapokkal, Kispest Megyei Város bélyegzéssel.
15635.

Dárday Sándor: Közigazgatási törvénytár. A fennálló törvények, rendeletek és döntvényekből rendszeresen. Hetedik rész: Gyámügy, örökösödési eljárás, házassági jog, anyakönyvvezetés, közigazgatási bíróság, községi bíráskodás. Összeállította: Dárday Sándor. Közigazgatási törvénytár. VII. Bp., 1897, Athenaeum Rt.,566 p. Második kiadás. Kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, kijáró lapokkal, "Kispest Megyei Város" bélyegzéssel.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
15636.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Putnoki Béla: Igazságszolgáltatásunk a céhek idejében. Miskolci Ev. Jogakadémia Tudományos Értekezéseinek Tára 28. sz. Pécs, 1925., Dunántúl, 25 p.
15637.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15638.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Csengery Antal, Lónyay Menyhért (szerk.): Budapesti Szemle I.-II. Pest, 1865, Emich Gusztáv. Modern műbőr kötésben, aranyozott gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
15639.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: