Tétel

Katalógusszám:

10836.
408. Lezárult gyorsárverés
Metszetek

Kikiáltási ár:

8 500 Ft
22,97 EUR, 25,00 USD

Leírás:

Hugo S. (?-?), feltehetően XX. sz.: Buda látképe Pest felől, híddal a Dunán. Rézmetszet, papír, üvegezett fa keretben, 15x19 cm. Rózsás címerrel és zöveggel a kép fölött: " Leopold Vogel, Mode-Schnittwaren Handlung in der Festung Ofen, zur goldenen Rose in seinem Hause am Parade Platz No. 92 empfiehlt sich auch mit ungarischen Weinen (...)", azaz divat és rőfös áru mellett borkereskedéssel is foglalkozott Leopold Vogel "A rózsához" nevű üzlete a korabeli budai várnegyedben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : karap_norbert