Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 48

1942 Régi emlékkönyv, sok bejegyzéssel, rajzzal, néhol szakadt lapok
12623.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1942 A budapesti japán nagykövet által aláírt francia nyelvű meghívó Bárczy István (1866-1943) főpolgármester részére. Borítékkal.
12624.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
cca 1950 Rassay Károly (1886-1958) ügyvéd, liberális politikus, lapszerkesztő autográf levele Presser Istvánnak egy mauthauseni emlék összejövetel után. borítékkal
12625.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65
cca 1950-1955 Emlékkönyv rajzokkal, bejegyzésekkel, kopott vászonkötésben
12626.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
1956 Hungarys Fight for Freedom by the editors of Life. A Special Reports in Pictures. Ed.: Henry R. Luce. New York, Time Life, 94+2 p. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal. Szakadt, kopott, gyűrött borítóval, egy-két lapon szakadással, két kijáró lappal. +   Vegyes 1956-os eseményeket ábrázoló fotók későbbi másolatai, részben talán újságokból, részben fotókról másolva..stb, összesen 31 db, közte foltos is, 14x24 cm és 18x24 cm közötti méretben
12627.

1956 Hungary's Fight for Freedom by the editors of Life. A Special Reports in Pictures. Ed.: Henry R. Luce. New York, Time Life, 94+2 p. Angol nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal. Szakadt, kopott, gyűrött borítóval, egy-két lapon szakadással, két kijáró lappal. + Vegyes 1956-os eseményeket ábrázoló fotók későbbi másolatai, részben talán újságokból, részben fotókról másolva..stb, összesen 31 db, közte foltos is, 14x24 cm és 18x24 cm közötti méretben

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
1956 Rassay Károly (1886-1958) ügyvéd, liberális politikus, az Esti Kurír lapszerkesztőjének saját kézzel írt levele Rassay Gyula számára, saját kezűleg címzett borítékban
12628.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1956-1957 Emlékkönyv kézzel írt bejegyzésekkel, rajzokkal, versekkel, stb., kissé sérült, kopott borítójú füzetben
12629.

Kikiáltási ár:
800 Ft
1958-1972 Az emlékezésnek. ... II. Turista emlékkönyvecske, benne bejegyzésekkel, névbejegyzésekkel, rengeteg pecséttel. Díszes címlappal. Haránt alakú egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza kötéssel.
12630.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1960-1975 Légpárnás hajók, szállítóeszközök, kísérleti járművek, 33 oldalnyi fényképes dokumentáció
12631.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1967 Lengyel-magyar kollégák találkozójának programja Budapest-Varsó
12632.

Kikiáltási ár:
800 Ft
cca 1969-1970 Dienes István: A honfoglaló magyarok (Hereditas) c. nyomtatott korrektúra példánya, benne számos javítással, 71 p. + cca 1968 Dienes István: A honfoglaló magyar társadalom vázlata régészeti források alapján, gépelt kézirat, 6+1 p. + 1969 Bóna István: Jelentés Dienes István: A honfoglaló magyarok c. kéziratáról c. értékeléssel, 2 sztl. lev.
12633.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1972 Raj napló sok bejegyzéssel, képpel, stb
12634.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft