Könyvek: Történelem

Tételek száma: 182

1889-1938 Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönyének számai, benne több teljes évfolyammal is, eredeti papírkötésekben: 1889 3. füzet, 1890 3. füzet, 1898 3. füzet. 1905 3. füzet,1906 3. füzet, 1907 1-4. füzet.,1908 1-4. füzet.,1909 2.,3.,4. füzet,1910 1-4. füzet.,1911 1-4. füzet.,1912.1-4. füzet., 1913.1, 3-4. füzet.,1914 1-4. füzet., 1915.1-4. füzet.  1917. 1-4. füzet. (1917. évi szám.), 1924-1925 38. kötet.,1928 3-4. füzet., 1929 3-4. füzet, 1930 3-4. füzet., 1932 1-4. füzet., 1933 1-4. füzet.,1934 3-4. füzet, 1935 3-4. füzet., 1937 3-4. füzet.,1938 1-2. füzet. Szerk.: Fejérpataky László, Fejérpataky László és Schönherr Gyula, Schönherr Gyula és Varjú Elemér, Varjú Elemér, Áldásy Antal, Áldásy Antal és Holub József, Áldásy Antal és Tóth László, Áldásy Antal és Czobor Alfréd, Czobor Alfréd. Bp.,1889-1938,Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. Kiadói papírkötések, változó állapotban, közte kissé foltos, szakadozott, széteső, de jó állapotú is.
15648.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15649.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15650.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
15651.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Károlyi Mihály: Egy egész világ ellen. I. kötet.: Harcom a békéért. München, 1928., Verlag für Kulturpolitik, 498+IX p. Unicus! Több nem jelent meg. Átkötött modern félműbőr-kötés, foltos címlappal, pár lapon és pár lapszélen a kötéseknél javításnyomokkal.
15652.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
15653.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hóman-Szekfű: Magyar történet I-V. Bp., 1990, Maecenas Könyvkiadó. Kiadói félműbőr kötés, tékában, jó állapotban.
15654.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1946 Honti Ferenc: Jelentés ~nek, a Független Kisgazdapárt megbizottjának, 1943 szeptember és 1946 november között Svájcban és Franciaországban folytatott tevékenységéről. Genf, 1946., ny.n.,4+154p. Átkötött papírkötés, az utolsó lap kijár, egy beragasztott újságkivágással, és egy beragasztott A Svájci Magyar Segélybizottság feloszlatása, 1947 dokumentummal, + 1932 Magyar Külügyi Társaság politikai helyzetjelentése Párisból, Honti Ferencről, sérültek, szakadtak,(másolat?), 3 sztl. lev.
15655.

1946 Honti Ferenc: Jelentés ~nek, a Független Kisgazdapárt megbizottjának, 1943 szeptember és 1946 november között Svájcban és Franciaországban folytatott tevékenységéről. Genf, 1946., ny.n.,4+154p. Átkötött papírkötés, az utolsó lap kijár, egy beragasztott újságkivágással, és egy beragasztott "A Svájci Magyar Segélybizottság feloszlatása", 1947 dokumentummal, + 1932 Magyar Külügyi Társaság politikai helyzetjelentése Párisból, Honti Ferencről, sérültek, szakadtak,(másolat?), 3 sztl. lev.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
[Ignaz Aurelius Fessler/Fesserl Ignác Aurél (1756-1839)] Dr. J. A. Fesserl: Die Geschichte der Ungern und ihrer Landsassen. Siebenter Theil. Die Ungern unter Königen aus der Österreich-Ernestlichen Linie Leipzig, 1824, Johann Friedrich Gleditsch, 2+XVI+751+1 p.;. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval,
15656.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gróf Teleki Pál: Európáról és Magyarországról. Bp., 1934, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, ábrákkal illusztrált, első néhány és utolsó néhány lap megerősítve.
15657.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1940 Egy év a nemzet életében. Bp., 1940, Stádium. Teleki Pál és kormánya tagjainak beszédei. 211p. Kiadói, kissé sérült papírborítóban. Borítón Mélik Endre (1904-1991) újságíró, a Magyar Földműves- és Munkáspárt, majd 1928-tól a Weishauss Aladár vezette illegális mozgalom vezetőségi tagjának hagyatéki bélyegzőjével.
15658.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15659.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft