Könyvek: Judaika

Tételek száma: 27

Dokumentumok a zsidóság üldöztetésének történetéhez. (Iratok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei levéltárból.) I. füzet. Vál., összeáll. és a bevezetőt írta: Dobrossy István. Ságvári Ágnes előszavával. Holocaust Magyarországon sorozat. Bp., 1994., Magyar Auschwitz Alapítvány - Holocaust Dokumentációs Központ. Kiadói papírkötés.
17178.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: dr. Vida Márton. Bp., 1939, szerző kiadása, 62+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kissé viseltes kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
17179.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Gervai Sándor: Állhatatos írástudók. Bp., 1946, Neuwald Illés Utódai, 64 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és kötéssel.
17180.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Seder Hagadah shel Pesach Die Pessach-Hagada, Gebete und Gebraeuche am Familientische für die beiden ersten Pessach-Abende. Mit 12 künftlerisch ausgefuehrten Illustrationen. Der althergebrachte hebräische Text mit neuer deutscher Uebersetzung und Erlaeuterung versehen von Dr. Alexander Kisch, Rabbiner und Predige in Prag. Prag, 1889, Samuel W. Pascheles, 78 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, két kijáró lappal.
17181.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Podonyi Hedvig: Zsinagógák Magyarországon. Synagogues in Hungary. Tóth József fotóival. Bp.,[2005], Viva Media Holding. Kiadói kartonált papírkötés.
17182.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Köves József: A zsidó humor aranykönyve. Bp., 2003, K.u.K. Kiadó. Szűcs Édua illusztrációival. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban.
17183.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
17184.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Jólesz Károly: Zsidó Hitéleti Kislexikon. Budapest, 1993, Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Kiadói kemény papírkötés.
17185.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
3 judaika könyv tétel: Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2000-ben; 2001 ben. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2001,2002, Bnai Brith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven.  Szöveggyűjtemény a zsidó történelem tanulmányozásához. A kezdetektől a XVI. sz. második feléig. Bp., 1998. Tárogató kiadó. Kiadói papírkötésben
17186.

3 judaika könyv tétel: Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2000-ben; 2001 ben. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2001,2002, B'nai B'rith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. Szöveggyűjtemény a zsidó történelem tanulmányozásához. A kezdetektől a XVI. sz. második feléig. Bp., 1998. Tárogató kiadó. Kiadói papírkötésben

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
A hagyomány gyöngyei: A Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. Az 1921-1923-as kiadás reprintje.
17187.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, sérült borítóval. Helyenként szöveget nem érintő sérült lapokkal. 27p. Ritka!
17188.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19
17189.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft