Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 322

Erhard Breitner: Lélek-csere. (Sci-fi) Kék regények. Bp., én. Pesti Napló Kiadói, kissé sérült papírkötésben
17332.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Octave Mirbeau: Kínok kertje. Bp., é.n. Népszava. Későbbi egészvászon kötésben a papírborító felhasználásával.
17333.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Krúdy Gyula: Ady Endre éjszakái. Bp.,[1948.],Fehér Holló. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, szakadt borítóval, a gerinc sérült, részben hiányos.
17334.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Baudelaire, Charles: Versek a Les Fleurs du Mal-ból. Ford. Franyó Zoltán. Számozatlan példány.  (Bécs. 1921. Hellas.) 1 t. (Baudelaire-portré) 123 l. 1 t. Korabeli félvászon kötésben
17335.

Baudelaire, Charles: Versek a "Les Fleurs du Mal"-ból. Ford. Franyó Zoltán. Számozatlan példány. (Bécs. 1921. Hellas.) 1 t. (Baudelaire-portré) 123 l. 1 t. Korabeli félvászon kötésben

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Cs. Szabó László: Halfejű pásztorbot görög hajónapló és hat történet. London, (1960), Magyar Könyves Céh. Első, emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
17336.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ambrus Zoltán: Kultúra fűzértánccal. Elbeszélés. Bp., 1910, Nyugat (Légrády-ny.), 193+1 p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.
17337.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Galamb Ödön: Makói évek. Függelék. József Attila válogatott, kiadatlan versei (Radnóti Miklós jegyzetével). József Attila élete nyomában I. Bp., 1941, Cserépfalvi, 173 p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér fotókkal, facsimile kézirattal. A fedőlapot Gábor Pál tervezte. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott, illusztrált kiadói papírborítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
17338.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Földessy Gyula: Tanulmányok és élmények az irodalomtörténet, esztétika és filozófia köréből. Bp., 1934, Gergely R. könyvkereskedése (Kner Izidor-ny.), 269+2 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, hiányos gerinccel, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által vitéz Benedek Géza részére DEDIKÁLT példány.
17339.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Jack London: A mayák kincse. Bp., é.n. Athenaeum. Kiadói sérült papírkötésben
17340.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Beszámoló a Kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem 1941-42. tanévi működéséről. Szerk.: Szentpétery Zsigmond. Kolozsvár, 1943, M. Kir. Ferenc József-Tudományegyetem, 277 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel.
17341.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Ambrus Zoltán: Giroflé és Girofla. Regény. I-II. köt. (egy kötetben). Szines Könyvek. Bp., 1901, Singer és Wolfner, 151+152 p. Kiadói szecessziós, festett Leszik-féle egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kissé ázott, foltos borítóval, az elülső szennylap kijár.
17342.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Normal Vorschriften in Pensions-Sachen von 1771-1844. Ofen, 1845, K. ung. Universit. Buchdruckerei, IV+212 p. + 3 kihajtható táblázat. Német nyelven. Az 1771. évi nyugpénzi szabályrendelet, majd az 1781. március 30-án kelt kegyelmes királyi leirat által közzétett Magyar- s Erdélyországra nézve kiadott általános 1781-i nyugdíjszabályzat. Foglalkozik a nyugalmazott állami tisztviselők és szolgák nyugélvezményeivel, valamint a tisztviselők és szolgák özvegyei és árvái iránti nyugpénzi szabályrendelettel. A kötetben több üres lappal jegyzetek számára. Tulajdonosi bejegyzés: Soób, Pest 1846. Korabeli, kopottas félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, gerincvignettával.
17343.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft