Pest-Pilis Solt Megye XVI-XVII. századi dica- és dézsmajegyzékei. Közreadja Szakály Ferenc. Előmunkálatok Pest Megye Monográfiájához. I. kötet. Bp.,1995, Pest Megye Monográfia Alapítvány. Kiadói papírkötés. Megjelent 1500 példányban.
Lux Géza: Újabb ásatások a Margitszigeten. Különlenyomat a "Technika" 1938. évi 6. számából. Bp, 1938. 12 p. Fekete-fehér képekkel és ábrákkal illusztrált. Kiadói papírkötés, lapok alján apró szakadással.
Ethnographia. A Magyar Néprajzi Társaság és a M. Nemzeti Múzeum értesítője. Szerk.: Dr. Munkácsi Bernát. VII. évfolyam. Bp., 1896, Magyar Néprajzi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus kézzel írt, több mint 10 oldalnyi jegyzetével. Intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
Ádám István: Szikszó. (Műemlékek, látnivalók). Miskolc, 1988, Szikszó Nagyközségi Tanács V. B. kiadása. Papírkötésben, jó állapotban. Megjelent 1500 példányban.
Takács László - Kovács Zsolt: Vatta község története. Vatta, 2000, Vatta Község Önkormányzata. Kovács Zsolt fotóival és borítótervével. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Borsodi Gyula: Hegyaljai útijegyzetek. Miskolc, 1955, a Borsod-Abaúj-Zemplénmegyei tanács vb. Népművelési Osztályának kiadása. Tenkács Tibor festőművész illusztrációival. Papírkötésben, kissé koszos borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 600 példányban.
Marjalaki Kiss Lajos: Muhi puszta és környéke. Miskolc, 1955, a Borsod-Abaúj-Zemplénmegyei Tanács V. B. Népművelési Osztályának kiadása. Papírkötésben, kissé megsárgult borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 1000 példányban. Volt könyvtári példány.