Kelemen Pál : Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp.,é.n. Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon kötésben, kopott
Budapest 1900-2000. Magyar-angol nyelvű városképes könyv. Esterházy Péter előszavával. Kiadói kartonált kötés, kötéstábla belső felén beragasztott papír védőborítóval, jó állapotban.
Sebestyén Károly: A szegedi múzeum kincsei. Vetitettképes Ismeretterjesztő Előadások. I. sor. 18. sz. Bp., 1936., Közgyűjtemények Ismeretterjesztő Irodájának kiadása,(Kecskemét,Elős Kecskeméti Hírlapkiadó-ny.), 28 p. Benne képjegyzékkel. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye internacionalistái. (Életrajzi gyűjtemény.) Szerk.: Kovács Ernő. Miskolc, 1981., MSZMP Borsod m. Bizottsága Propaganda és Művelődési Osztálya Archívuma. Kiadói papírkötés, kézzel beírt életrajzi adatokkal.
Emődi Gyula: Emlékezés egy forradalmárra. (Münnich Ferenc kötődései Borsod-Abaúj-Zemplén megyéhez.) Miskolc, 1989., Münnich Ferenc Társaság Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Tálasi István: Kiskunság. Bp., 1977, Gondolat, 332+3 p. + 6 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban, az elülső szennylap és az első két lap sérült, hiányos.