Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 180

Ferkai András: Buda építészete a két világháború között. Művészeti emlékek. Bp.,1995, MTA Művészettörténeti Kutató Intézete, 287+1 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
16587.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A művészetek története a legrégebbi időktől a XIX. század végéig. I-III. kötet. Szerk.: Beöthy Zsolt. I. kötet: Ókor. II. kötet: Középkor. III. kötet: Új-kor. Bp.,1906-1912, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XI+556 p.+ XXIX t.; VIII+614 p.+L+1 t. (Kronólogiai tábla.); 6+450 p.+I-XXXIII+XVIIIa. t. Első kiadás. Színes és fekete-fehér szövegközti rajzokkal, fotókkal, kihajtható melléklettel illusztrált kötetek. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, kopott, kissé foltos borítókkal, az I. kötet gerince sérült.
16588.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hungarian Modernism 1900-1950. Selection from the Kieselbach Collection. Bp.,1999, Kieselbach Gallery. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kartontokban, jó állapotban./ Linen-binding, in paper cover, in English language.
16589.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
XX. századi grafikák a Szépművészeti Múzeum gyűjteményéből. Bp., 1981, Népművelési Propaganda Iroda. 20 db ofszet nyomat, többe közt Pablo Picasso, Moholy-Nagy László. Forbáth Alfréd, Huszár Vilmos müveinek reprodukcióival. Kiadói kissé kopott papír mappában. Lapméret: 28x20 cm
16590.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Vegyes, a Dunántúl népi építészetiével foglalkozó könyvtétel, 3 db:  Dél-Dunántúl népi építészete. Szerk.: L. Imre Mária, Cseri Miklós. Szentendre-Pécs, 1991., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Pécsi Janus Pannonius Múzeum. Kiadói papírkötés.;  Kisalföld nép építészete. Szerk:: Perger Gyula, Cseri Miklós. Szentendre-Győr, 1993., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Győri Xantus János Múzeum. Kiadói papírkötés.;  A Nyugat-Dunántúl népi építészete. Szerk.: Cseri Miklós. Szentendre-Szombathely, 1995., Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Szombathelyi Savaria Múzeum. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.;
16591.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Körner Éva: Bortnyik Sándor. Bp., 1975., Corvina,(Offset-ny.), 4+8 p.+12 (13 reprodukció 12 táblán) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, kissé foltos és kopott papír mappában, kissé sérült gerinccel, hiánytalanul, táblák jó állapotban.
16592.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Varga Nándor Lajos: Magyar Múlt. - - 40 fametszete Rajk Gyula szövegével. Bp., 1941, Szerzői, (O. M. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya - Globus-ny.), 2 sztl. + 40 sztl. lev.fametszetek + XL t. Félvászon-kötés, számozatlan példány
16593.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Épületszerkezetek részlettervgyűjteménye. I.-II. kötet. Bp., 1952 Építőipari könyv- és lapkiadó. Haránt folio
16594.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16595.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Zádor Anna: Pollack Mihály 1773-1855. Bp.,1960, Akadémiai Kiadó. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Két melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1100 példányban.
16596.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Hermann Nitsch: Orgia misztérium színház. Tanulmányok tézisek kísérletek. Vál. és ford.: Adamik Lajos. Művészet-tőke. Bp.,2004,Metrónom. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16597.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Horváth Endre festőművész és grafikus 1896-1954. Bp.,[2001], Pénzjegynyomda, 40 p. Kiadói kemény-kötés. Számozott (007./50), névre szóló példány. Ex libris-melléklettel: Horváth Endre (1896-1954): Újévi üdvözlőlap. Rézmetszet, papír, jelzés nélkül, 14,5x10 cm
16598.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft