Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 175

Supka Géza: A budafelhévízi Szentháromság-templom. Művelődéstörténeti értekezések 25. szám. Bp., 1907, Franklin-Társulat nyomdája. 42 p + 1 t. Kissé szakadt kiadói papírkötés.
15024.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Buda elmaradottságáról, annak okai és orvos szereiről. A Budai Szabadpolgári Körben tartott felolvasás. Tartotta Tomka Emil műszaki tanácsos. Bp., 1906, Müller Károly Könyvnyomdája. 15 p. Kiadói papírkötés, hajtásnyomokkal.
15025.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Buda és Pest a szabadságharc idején. 1848-1849. A 80 éves évforduló alkalmából. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének Bibliográfiai Munkálatai I. Bp., 1929, Fővárosi Könyvtár (Budapest Székesfőváros Házinyomdája). 50 p. Kiadói papírkötés.
15026.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Fábián József: Budapest a Duna gyöngye. San Francisco, 1977., Hídfő Baráti Köre. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
15027.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánban. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28. (kétoldalas, fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
15028.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
15029.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Baktay Ervin (1890-1963): A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934],Franklin, 1 t.+ 220+1 p. + 57 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (térképek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
15030.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kijáró táblákkal.
15031.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.],Franklin,1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval.
15032.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Italo Balbo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Ford.: Gáspár Miklós. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin, 256 p.+32 (fekete-fehér fotók) t.+ 2 (térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon sorozat-kötésben, kopott gerinccel
15033.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1927.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 250+1 p.+ XVI (fekete-fehér képtáblák) t. +3 (2 kihajtható, 1 nagyméretű térkép melléklet: A Tűzföld térképe, a hajtás mentén szakadással, 37x57 cm) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
15034.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, gerince kopott.
15035.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft