Könyvek: Történelem

Tételek száma: 134

15648.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Id. Görgey István: 1848 és 1849-ből. Élmények és benyomások. Okiratok és ezek magyarázata. Tanulmányok és történelmi kritika. I-III. kötet. Bp.,1885-1888, Franklin, XX+323; XII+698; XII+732+2 p. Korabeli félvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, sérült gerincekkel, a III. kötet gerince javított, pótolt, a I. kötet elején, valamint a 30/31 oldal között és a III: kötet végén a kötés javított, benne foltos lapokkal is, a III. kötet utolsó lapján kis lyuk, néhány kijáró lappal.
15649.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15650.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A 48/49-iki agg honvédek menedékházának emlékkönyve. Bp., [1902], A 48-as agg honvédek albumának szerkesztősége és kiadóhivatala (Rigler József Ede Papírneműgyár Rt.). 136+23 p. Számos egészoldalas, fekete-fehér fotóval, könyvdíszekkel illusztrálva, korabeli hirdetésekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a hátsó szennylapon kisebb szakadással.
15651.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
M. Amédée Gabourd: Histoire de France. I-III. Depuis les Origines Gauloises Jusqu? Nos Jours par - -. Troisiéme édition. Paris, 1846, Jacques Lecoffre et C., XI+400; 4+399;4+460 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15652.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Harold Harmsworth, Viscount of Rothermere (1868-1940)] Lord Rothermere 2 műve:  My Campaign for Hungary. London, 1939., Eyre and Spottiswoode, 1 t.+222+1 p. + 10 t. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, kiadói javított papír védőborítóban, egy-két ceruzás aláhúzással, kissé dohos.;   Warnings and predictions. London, 1939., Eyre and Spottiswoode, 221+1 p. Angol nyelven. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, kiadói javított, foltos papír védőborítóban, kissé dohos.;
15653.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15654.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15655.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15656.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15657.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15658.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Orbán Éva: Üzenet a barikádokról. I-II. köt. Pomáz, 1996., Kráter. Kiadói papírkötés. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, Obersovszky Péter újságíró nagybátyja részére dedikált példány.(1956-os eseményekben való részvételért előbb halálra, majd életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték.)
15659.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft