Dr. Böő István: Amíg a malacból hízott sertés lesz üzemben és háztájiban. A sertéshizlalók könyve. Mezőgazdasági szakmunkáskönyvtár. Bp., 1981, Mezőgazdasági Kiadó. 288 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.
Cey-Bert Róbert Gyula: Magyar borok és ételek harmonizációja. Magyar borok és borvidékek sorozat. H.n., 2000, Paginarum Kiadó. Komáromi Zoltán fotóival illusztrálva. A fotókon látható ételeket Kovács Lázár készítette. Kiadói kartonált papírkötésben, szép állapotban.
Tutsek Anna: Katóka szakácskönyve, Reprint kiadás. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó.Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
Jankovich Oszkár, Dr. Nagy Béla: Gumós és gyöktörzses kerti virágok. Dália, kanna, begónia... Bp., 1978, Mezőgazdasági. Fekete-fehér, színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban; Dr. Ujvárosi Miklós: A vácrátóti botanikus kert. Vácrátót, 1975, Magyar Tudományos Akadémia Botanikai Kutatóintézete. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált, kihajtható térképpel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.