Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 245

Haraszti Sándor-Pethő Tibor: Útikalandok a régi Magyarországon. Útikalandok 41. Bp.,1963, Táncsics. Kiadói kartonált papírkötés.
15096.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Puskel Péter-Fekete Károly-Vasile Andrei-Tiberiu: Lapok a Kultúrpalota történetéből. (1913-1948.) A szerzők által dedikált. Arad, 2013, Gutenberg Univers. Kiadói papírkötés.
15097.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Féja Géza: Sarjadás. Sárközi élmények és utazások. Bp., 1963, Szépirodalmi. Kiadói félvászon-kötés.
15098.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Ethnographia. A Magyar Néprajzi Társaság és a M. Nemzeti Múzeum értesítője. Szerk.: Dr. Munkácsi Bernát. VII. évfolyam. Bp., 1896, Magyar Néprajzi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus kézzel írt, több mint 10 oldalnyi jegyzetével. Intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
15099.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Kozák Károly: Szigliget. Műemlékeink sorozat. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. 40 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, a borítón kisebb törésnyomokkal.
15100.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 9.: Vác, Visegrád. Szerk.: Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Térképekkel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15101.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Barna János, Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében. Bp., 1998, Heraldika Kiadó. 241+2 p. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15102.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15103.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pereházy Károly: A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Bakos Margit reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
15104.

Kikiáltási ár:
800 Ft
Balás Gábor: A székely művelődés évszázadai. Bp., 1988, Panoráma. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott papír védőborítóban. Volt könyvtári példány.
15105.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Szentgyörgyi Mária: Jobbágyterhek a XVI-XVII. századi Erdélyben. Értekezések a történeti tudományok köréből 27. Szerk.: Barta István. Bp., 1962, Akadémiai Kiadó. 104 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 550 példányban. + Török Gyula: Sopronkőhida IX. századi temetője. Fontes Archeologici Hungariae. Bp., 1973, Akadémiai Kiadó. 130 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, volt könyvtári példány.
15106.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15107.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft