Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 245

15000.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Esztergom vármegye. A Magyarország Vármegyéi és Városai Központi Szerkesztő Bizottságának felügyelete alatt írták az esztergommegyei helyi munkatársak. Magyarország Vármegyéi és Városai. Bp.,[1906], Országos Monografia Társaság, XII+471 p.+1 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé sérült gerinccel, a színes műmelléklet hiányzik (Az esztergomi várhegy), intézményi bélyegzőkkel.
15001.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
15002.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
15003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jankovich B. Dénes - Makkay János - Szőke Béla Miklós: Békés megye régészeti topográfiája. 2.: A szarvasi járás. IV/2. Szerk.: Makkay János. Magyarország régészeti topográfiája. 8. köt. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó, 501 p.+3 (kihajtható táblák) t. +91 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 6 (térkép-mellékletek, 6 térkép, 3 kétoldalas térképlapon) t. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Két többlet térkép melléklettel (3/4,5/6).
15004.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15005.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Magas Tátra részletes kalauza. I-II. kötet. I. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Szerk.: Hefty Gy. Andor. II. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus, 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+399+1 p.+9 sztl. lev. (Korabeli reklámok.); 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.); Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza kötéssel, kissé kopott borítókkal, a II. köteten elülső borítója foltos, az I. kötetben hiányzó térkép-melléklettel, néhány foltos lapszéllel.
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. II. kötet. Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. ;9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.); Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötésben, Jó állapotban
15007.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. III. kötet: Hegymászókalauz. Szerk.: Dr. Komarnicki Gyula, Dr. Serényi Jenő. I. köt: Kriván-Csurbina-Lengyelnyereg. II. kötet: Kis-Viszoka-Kopahágó. III. kötet: Hátsó Barátcsorba-Liliowe. Függelék: Téli hegymászások. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus,(Pécs, Wesely és Horváth-ny.),; 9 sztl. lev.+XXXII p. +7 sztl. lev.+2+1-224;225-436,437-520+2 p. Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötésben, belül kissé sérült védőtokban egy hiányzó oldallal.
15008.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Erdélyi Nagyfejedelemség , Dalmátország, Galliczia-Királyság, Európai Török birodalom, és Görögországnak rövid földleirása. Pozsony, 1836., Bucsányszky Alajos, 57+3 p. Papírkötésben, a címlap és az utolsó lap hiányzik, a címlapot és az utolsó lapot kézzel írva pótolták, possessori és ajándékozási sorokkal, hiányzó térképekkel.(!)
15009.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15010.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15011.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft