Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 189

Szabó Attila: A ceglédi vallásalapítványi uradalom gazdálkodása. 1782-1867. Ceglédi füzetek 22. szám. Cegléd, 1985, Kossuth Múzeum. 126 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + 4 db modern fotólap a Ceglédi Kossuth Múzeumból
15049.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15050.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
A régi Debrecen. Régi debreceni városképek. Debrecen, 1988, Csokonai Kiadó. 17 p + 12 t. Kiadói papírmappában. + Hunyadi Mátyás királlyá választásának 550. évfordulója képgyűjtemény, kiadja Vác Város Önkormányzata + 3 db magyar nevezetességeket bemutató leporelló (Borsod, Fertőd, Gyula)
15051.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Enyedi Sándor: Az erdélyi magyar színjátszás kezdetei. 1792-1821. Bukarest, 1972, Kriterion. 206 p. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15052.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Vegyes könyvtétel 3 db. Ricordo di Bologna. 32 fotóval. Olasz, francia, angol, és német feliratokkal. Leporellófüzet, kissé kopott borítóval. Milano 32 Vedute. 32 fotóval. Olasz, francia, angol, és német feliratokkal. Leporellófüzet, kissé kopott borítóval. London Kis útikönyvecske, 11 db nyomattal és leírással. Kopott, sérült, papírkötésben.
15053.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Trencsényi-Waldapfel Imre: Pest-budai múzsa. Bp., 1942, Officina. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15054.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Nogely István (szerk.): Kath. Missió a báhnár vadak között Hátsó-Indiában. Idegen országok és népek. Nagyvárad, 1885. Félvászon kötés, széteső, sérült állapotban.
15055.

Nogely István (szerk.): Kath. Missió a "báhnár" vadak között Hátsó-Indiában. Idegen országok és népek. Nagyvárad, 1885. Félvászon kötés, széteső, sérült állapotban.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Pereházy Károly: A régi belváros. Bp., 1982, Képzőművészeti Kiadó. Bakos Margit reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, kis sérüléssel
15056.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bükk, Mátra, Nógrád, Salgó és Cserhát vidéke. Útikalauz. Debrecen, cca 1939. Springer József. (Nagy Károly Ny.) 299 l. Számos fényképpel, kihajtható térképekkel Fűzve, illusztrált kiadói borítékban, ragasztás szétvált, de lapok jó állapotban
15057.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Az Európai Unió fővárosai - városrészek Csepel. Bp., 2006. CEBA. 192p . Kiadói kartonálásban
15058.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullámok visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából. Budapest, 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Papírkötésben, egy helyen szakadt borítóval és a jobb felső sarokban gyűrődésekkel.
15059.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dr. Bódy László: Érvényesülhet-e a főváros szabályrendeletalkotási joga? Különlenyomat a Városi Szemle XXXIII. évfolyamából. Budapest, 1937, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Papírkötésben, jó állapotban.
15060.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft